Podhale Region

Poniedziałek, 10 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Dyktando ,,Dla Niepodległej”

Reklama

Dyktando ,,Dla Niepodległej”

20180515 120431
20180515 120706
20180515 120746
DSCF1477
DSCF1486
DSCF1493
dyktando 3 1
IMG 2814

GMINA RABA WYŻNA XIII Gminne Dyktando o Pióro Wójta Gminy Raba Wyżna pod hasłem Dyktando ,,Dla Niepodległej” odbyło się w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.

Tekst dyktanda po raz kolejny przygotowany przez dr Barbarę Zgamę z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu poruszał temat współczesnego patriotyzmu.

- Ortograficzna rywalizacja miała bowiem na celu uświetnienie obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nad którymi w naszej gminie honorowy patronat objął Prezydent RP Andrzej Duda – wyjaśnia Danuta Siarka, dyrektorka Szkoły w Podsarniu.

- Mistrzowie zasad pisowni ze wszystkich szkół z terenu gminy - miłośnicy ojczystej mowy doskonale wywiązali się z powierzonego im zadania, wykazując się wspaniałymi umiejętnościami ortograficznymi.

Zwyciężczynią Gminnego Dyktanda "Dla Niepodległej" została Angelika Bełtowska z Raby Wyżnej, a jej koleżanka Weronika Szklarz zajęła II miejsce. Na trzecim miejscu podium uplasował się Tymoteusz Szarlej z Harkabuza.

- Pan wójt Andrzej Dziwisz osobiście wręczył uczniom nagrody i dyplomy. Każdy uczestnik otrzymał również na pamiątkę kokardę narodową, będącą pięknym symbolem miłości do ojczyzny, której, jak czytaliśmy w dzisiejszym dyktandzie, "uczeń najlepiej służy swoją rzetelnością i znajomością czynów bohaterów".

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama