Podhale Region

Niedziela, 22 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Etyka i ludzka twarz biznesu

Reklama

Etyka i ludzka twarz biznesu

DSC00312
DSC00324

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zawarła porozumienie o współpracy z INSPIRE Sourcing®. W imieniu uczelni dokument podpisał - rektor i prof. PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak, a w imieniu firmy - prezes spółki Lidia Poradzisz.

W ramach porozumienia studenci PPWSZ będą mogli odbywać praktyki studenckie i staże w firmie, mogą też liczyć na doradztwo biznesowe Inspire Sourcing oraz pomoc przy realizacji programów biznesowych i tzw. kształtowania ścieżek karier studenckich.

W planie są wspólnie akcje marketingowe oraz utworzenie studiów podyplomowych w oparciu o biznesowe doświadczenie Inspire Sourcing i bazę naukową PPWSZ w Nowym Targu, których celem będzie profesjonalne przygotowanie uczestników studiów do wdrożenia w życie „własnej firmy”.

Firma Inspire Sourcing zajmuje się: indywidualnymi konsultacjami rozwojowymi, diagnozą potencjału osobowego, diagnozą potencjału zawodowego, szkoleniami i coaching”iem, ma bank kadr, zajmuje się rekrutacją i doradztwem biznesowym.

- Ja ze swej strony cieszę się bardzo, że nawiązujemy z tą firmą - która prawie od 11 lat jest na rynku biznesowym, doradczym - porozumienie szczególnie teraz, gdy będziemy mieć nowe kierunki zawodowe. My chcemy współpracować, kształcić studentów przyszłe kadry przede wszystkim dla regionalnego biznesu miejscowego, chcemy dobrze przygotować studentów – mówił ks. rektor Stanisław Gulak. Zapewnił, że w planie jest powstanie kolejnego nowego kierunku - doradztwo zawodowe.

– Zajmujemy się konsultingiem biznesowym pośrednio dotykamy biznesu codziennie. Współpracujemy z wieloma dużymi i małymi firmami, z niektórymi z nich już od 6, 7 lat. Doceniają nasze wsparcie – mówiła prezes Lidia Poradzisz. Zapewniła też, że w jej firmie są pasjonaci psychologii,. - Tworzymy rozwiązania proludzkie, prospołeczne. Teraz będzie nam bardzo miło zaprosić studentów do nas na praktyki, studenci będą mieć możliwość zdobycia doświadczenia biznesowego.

Ważne, że ten biznes ma ludzką twarz – dodał ks. Rektor i zapewnił, że Podhalańska Uczelnia zwraca dużą uwagę na etykę. - Przygotowując naszych studentów mówimy im o kodeksach etycznych, które powinny obowiązywać w każdej profesjonalnej firmie. My tego uczymy ich od podstaw, bo chcemy, aby student wychodząc wiedział czym jest etyczny kodeks zawodowy. Ja przedstawiam im np. kodeks pracownika naukowego. Chcemy, aby oni jako przyszli pracownicy, pracodawcy kierowali się kodeksem etyki w biznesie.

 W podpisanym porozumieniu zaznaczono też, że w ramach współpracy będą realizowane wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne, edukacyjne. Za realizację podpisanego porozumienia ze strony Uczelni, jako koordynator odpowiedzialny jest prof. ndzw. dr hab. Tadeusza Ambrożego, a ze strony Inspire Sourcing - Jakub Poradzisz.

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama