NOWY TARG. Z każdym rokiem coraz więcej szkół dołącza do ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie cDSC 0281zytam jak czytam". Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w piątek 8 czerwca już po raz drugi przystąpił do tej akcji.

Nie trzeba było długo nas przekonywać. Po pierwsze: piątek, po drugie: na horyzoncie już wakacje, po trzecie: wymarzona, upalna, lekko rozleniwiająca pogoda i po czwarte wreszcie: nie można siedzieć w szkolnych murach, kiedy czeka na nas ,,zielona sala" na wolnym powietrzu. To wystarczające powody. Jak tu nie czytać wśród śpiewu ptaków i szumu traw?

Rozpoczęliśmy od lektury fragmentów ,,Biegunów" niedawnej laureatki nagrody Bookera Olgi Tokarczuk. WprowDSC 0222adzeniu w czytelniczy klimat posłużyły nam też eseje Justyny Sobolewskiej ze zbioru ,,Książka o czytaniu". A potem już wszystko potoczyło się według gustów indywidulanych: każdy czytał co chciał i jak chciał...

I chociaż niektórzy, jak zawsze zresztą o tej porze roku szkolnego, kierowani nieodpartym pędem do wiedzy wynikającym z konieczności ratowania palącego się po nogami gruntu, nie dołączyli do nas, nie przeszkadzało nam to. Bo nie o rekordy przecież idzie, ale o przyjemność czytania, której nie da się porównać z niczym innym.
Jak mawiał klasyk: ,,gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra".

 

ZSCKR Nowy Targ