DSC 0332 KopiowanieGMINA SZAFLARY. Uroczyście otwarto i poświecono nową salę gimnastyczną oraz boisko wielofunkcyjne i plac rekreacyjny przy Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem. W wydarzeniu udział wzięło wielu gości. Był poseł Edward Siarka, małopolskaj kurator oświaty Barbary Nowak oraz starosta Krzysztof Faber z wicestarostą Władysławem Tylką i Bogusławem Waksmundzkim, urzędującym członkiem zarządu i przewodniczącym Rady Związku Euroregion „Tatry”.

- Mam nadzieję, że obiekty te długo będą służyć uczniom, mieszkańcom Skrzypnego oraz całej gminie Szaflary. Jest to ogromny sukces, który cieszy nas wszystkich. Dziś oficjalnie przekazujemy Wam do użytku to wspaniałe miejsce. Niech służy nie tylko waszym ciałom ale i duchowi. Bo nic tak nie kształtuje charakteru jak ćwiczenia fizyczne i przezwyciężanie własnych słabości – mówił gospodarz gminy wójt Rafał Szkaradziński. Podkreślił również, iż wierzy, że ta sala będzie tętnić życiem, wychowując prawdziwe sportowe talenty i kształtować prawe charaktery.

Choć nie dojechał sam poseł Jan Duda to jednak w przesłanym liście życzył uczniom, aby z radością korzystali z możliwości nowego boiska sportowego oraz sali gimnastycznej i rozwijali swoje sportowe pasje.

List przekazał i nieobecny z powodu „licznych obowiązków” minister Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Odczytał go obecny poseł RP Edward Siarka. - Najbliższe miesiące będą dla was okresem wytężonej pracy, dlatego zachęcam wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. To bardzo ważne na każdym etapie rozwoju młodego człowieka. Sport to nie tylko współzawodnictwo i dobra zabawa, ale fantastyczny sposób na dobre wyniki w nauce. Wierzę, że do rozwoju waszych sportowych talentów i pasji mogą się również przyczynić inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, takie jak Program Szkolny Klub sportowy - SKS czy Program KLUB. Serdecznie zapraszam wszystkich do włączenia się w te przedsięwzięcia – napisał minister do dzieci i młodzieży w Skrzypnem.

Głos zabrał i starosta Krzysztof Faber gratulując wysiłki, dzięki którym szkoła się rozwija. Sam, jako nauczyciel i były dyrektor szkoły przypomniał, że czas w szkole to czas ważny dla wychowania i rozwoju intelektualnego młodych ludzi.To czas, gdy bardzo ważne są warunki w których uczą się i ćwiczą uczniowie. 

Nowa sala gimnastyczna ma 640 m kw. Obok jest także nowe boisko wielofunkcyjne i plac rekreacyjny. Oba obiekty powstały w zaledwie 17 miesięcy. Sala jest wyposażona w pole do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i siatkówkę, dwie szatnie dla dziewcząt i chłopców, szatnię, sanitariaty, magazyn, pokój pierwszej pomocy oraz pokój dla nauczycieli. Obok nowej sali powstał także plac rekreacyjny z siłownią zewnętrzną oraz nowe boisko wielofunkcyjne z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Inwestycja otrzymała bardzo duże blisko 1,5 mln dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

Po części oficjalnej był program artystyczny przygotowany przez uczniów rodziców i nauczycieli. Zaprosiła na niego dyrektor szkoły Brygida Strzęp.

Zdjęcia: Gmina Szaflary Tutaj zdjęcia