Podhale Region

Wtorek, 18 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 18 Wrz 2018 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Koncert Wolności

Reklama

Koncert Wolności

JAN 3710

RABKA _ZDRÓJ Koncert w ramach dużego wydarzenia kulturalno – patriotycznego, „Małopolska. Moja Wolność” zgromadził duże grono rabczan i ich gości, a także kuracjuszy i mieszkańców sąsiednich gmin.

Rabczański koncert był jednym z Koncertów Wolności, jakie odbywały się w Małopolsce. Ich celem było to, aby mieszkańcy Małopolski mogli radośnie wyrazić swą pamięć o historycznych wydarzeniach, które doprowadziły do niepodległości oraz pokazali swą satysfakcję z bycia Polakiem i Małopolaninem.

Koncerty Wolności pokazywały i inny aspekt, a mianowicie łączności pomiędzy mieszkańcami w wdzięczności dla tych, którzy walczyli o niepodległość.

To dzięki tej inicjatywie najlepsze małopolskie orkiestry, zespoły regionalne i lokalni artyści stworzyli
klimat do wspólnego, radosnego świętowania obchodów 100-lecia niepodległości. Tysiące głosów złączyło się, by wykonać w harmonii piękne polskie pieśni patriotyczne.

"Wolność to powołanie - jak mówił wielki Małopolanin, św. Jan Paweł II „wolność jest człowiekowi zadana,
by ukazywać prawdę o dobru”.

W koncercie wystąpili: Orkiestry Dęte z Limanowej, Męciny, Nowego Targu, Ochotnicy Dolnej, Tenczyna i Rabki-Zdroju oraz Chóry: Cantantes Angelicus i Dziecięy Chór Rabki-Zdroju i Zespoły Holeviaters, Studio SoBeat

Tutaj duża galeria zdjęć -fot. Jan Ciepliński

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama