JAN 3710RABKA _ZDRÓJ Koncert w ramach dużego wydarzenia kulturalno – patriotycznego, „Małopolska. Moja Wolność” zgromadził duże grono rabczan i ich gości, a także kuracjuszy i mieszkańców sąsiednich gmin.

Rabczański koncert był jednym z Koncertów Wolności, jakie odbywały się w Małopolsce. Ich celem było to, aby mieszkańcy Małopolski mogli radośnie wyrazić swą pamięć o historycznych wydarzeniach, które doprowadziły do niepodległości oraz pokazali swą satysfakcję z bycia Polakiem i Małopolaninem.

Koncerty Wolności pokazywały i inny aspekt, a mianowicie łączności pomiędzy mieszkańcami w wdzięczności dla tych, którzy walczyli o niepodległość.

To dzięki tej inicjatywie najlepsze małopolskie orkiestry, zespoły regionalne i lokalni artyści stworzyli
klimat do wspólnego, radosnego świętowania obchodów 100-lecia niepodległości. Tysiące głosów złączyło się, by wykonać w harmonii piękne polskie pieśni patriotyczne.

"Wolność to powołanie - jak mówił wielki Małopolanin, św. Jan Paweł II „wolność jest człowiekowi zadana,
by ukazywać prawdę o dobru”.

W koncercie wystąpili: Orkiestry Dęte z Limanowej, Męciny, Nowego Targu, Ochotnicy Dolnej, Tenczyna i Rabki-Zdroju oraz Chóry: Cantantes Angelicus i Dziecięy Chór Rabki-Zdroju i Zespoły Holeviaters, Studio SoBeat

Tutaj duża galeria zdjęć -fot. Jan Ciepliński