Podhale Region

Wtorek, 18 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 18 Wrz 2018 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Nowy budynek poświęcił abp Marek Jędraszewski

Reklama

Nowy budynek poświęcił abp Marek Jędraszewski

DSC 0256

GMINA CZARNY DUNAJEC. Niewielka wieś Ciche ma nowy obiekt szkolny. Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte poświęcił sam abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski z udziałem wielu gości.

- Życzę wam, aby ta nowa szkoła była miejscem pełnym miłości, wzajemnego szacunku. Niechaj wychodzą z niej absolwenci, którzy - wzorem Bohaterów z Westerplatte, którzy patronują tej szkole - służą pomocą innym, chronią ich. Proszę was o to z całego serca - mówił abp Marek Jędraszewski.

Szkolne uroczystości rozpoczęła koncelebrowana msza św. w kościele parafialnym w Miętustwie. A potem była część oficjalna w nowododanym budynku. Było przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu i wiele ciepłych słów. Na zakończenie swej wizyty metropolita wpisał się do księgi pamiątkowej szkoły. A potem już była część artystyczna, poprzedzona oficjalnymi przemówieniami. Na scenie wystąpił m. In. zespół Mali Miętusianie oraz uczniowie Szkoły.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama