Podhale Region

Poniedziałek, 17 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 16 Gru 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja W Bibliotece – spotkanie z kapitanem hokejowej kadry

Reklama

W Bibliotece – spotkanie z kapitanem hokejowej kadry

kolusz18

NOWY TARG. W Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z cyklu „Kim zostanę”, którego gościem był nowotarski hokeista, reprezentant Polski i kapitan kadry narodowej Marcin Kolusz.

Hokej jako dyscyplina sportowa, jest wizytówką miasta, a zawodnicy na przestrzeni lat wzbudzają podziw nie tylko wśród dorosłych, ale też dzieci, dla których są idolami. Obecność jednego z czołowych nowotarskich napastników wzbudziła wśród młodych ludzi niemałe zainteresowanie, dlatego spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Podczas wizyty dzieci miały okazję przymierzyć kompletny strój hokejowy i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy nie tylko na temat nowotarskiego hokeja, ale również na temat prywatnego życia Marcina Kolusza.

W Bibliotece, wśród książek, tłumaczył on uczniom klas IV i V Szkoły Podstawowej Nr 6, jaki wpływ na jego karierę i zainteresowanie sportem miała literatura, z którą się stykał od najmłodszych lat. Dzięki niej poznawał drogę do sukcesów swoich idoli, a ci byli dla niego wzorami do naśladowania. Jak zaznaczył Piotr Węglarczyk, kierownik drużyny uczestniczący w spotkaniu, sport uczy współżycia w grupie, kształtuje charakter i dyscyplinuje młodych ludzi, o czym ostatnio coraz bardziej przekonują psychologowie dziecięcy. Połączenie nauki z odpowiednimi zainteresowaniami sprzyja prawidłowemu rozwojowi dzieci.
Na zakończenie wizyty jej uczestników spotkała niespodzianka - wszyscy otrzymali w prezencie bilety na mecz hokejowy.

Fot. Zbigniew Krauzowicz

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama