Podhale Region

Niedziela, 18 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 17 Lis 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja „Samochwała”, „Kłamczucha”, czyli wiersze wiecznie żywe

Reklama

„Samochwała”, „Kłamczucha”, czyli wiersze wiecznie żywe

konkurs rec 019

NOWY TARG. To było coś więcej, niż recytowanie wierszy. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III okazał się sprawdzianem z gry aktorskiej i próby wcielenia się w postać z wiersza, za pomocą kostiumu, makijażu, rekwizytów... Uczestników konkursu ograniczała jedynie własna wyobraźnia.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu już po raz piąty zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Znamy wiersze polskich poetów". Jak podkreśla Dyrektor SP 2 Danuta Pyzowska-Foryt to naprawdę uroczy konkurs, chociażby ze względu na kostiumy, które dzieci tworzyły wraz z rodzicami i opiekunami. W przygotowanie do konkursu włożyły wiele serca, co widać było w każdej prezentacji. Wysoki i niezwykle wyrównany poziom konkursu może zadziwić, biorąc pod uwagę fakt, iż skierowany jest do klas od I do III. Jedni uczestnicy zdenerwowani, że mogą zapomnieć tekst, inni zupełnie spokojni, gdyż byli już „na o wiele bardziej stresujących konkursach", jak chociażby Konkursie Czytelniczym pt. „W świecie wierszy Jana Brzechwy".", który przeprowadzono w marcu w SP4 : Trzecioklasiści w świecie wierszy Jana Brzechwy.

W sali gimnastycznej SP2 pojawiła się m.in. „Samochwała", „Kłamczucha" i „Kaczka-dziwaczka" Jana Brzechwy, których opowieści kolejny raz wzbudziły uśmiech wśród słuchaczy. Na tapczanie leżał się leń, a „Na straganie" publiczność podsłuchała rozmów prowadzonych przez warzywa. Dzieci wybierały także wiersze Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Hanny Niewiadomskiej, Wandy Chotomskiej, Dagny Ślepowrońskiej, Jerzego Kerna, Apolinarego Nosalskiego, pojawiła się także „Bosa osa" Doroty Gellner. Utwory kilkakrotnie powtarzały się, co było najciekawsze i pokazywało, jak jeden wiersz można przedstawić na kilka sposobów. „Stefek Burczymucha" raz stanął przed komisją „żywy" jako Karol Sarniak z SP 6, za drugim razem – pojawiła się pacynka, której głosu umiejętnie użyczyła Nikola Kruczek z SP11, podbijając serca jury – zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Znamy wiersze polskich poetów":

Klasy I

I. Kaja Ciaś – SP 2
II. Dominika Drożdż – SP 5
II. Nikola Ziętak – SP 2
III. Paweł Zabagło – SP 11
III. Jakub Skalany – SP 5

Klasy II

I. Malwina Łaś – SP 4
II. Zuzanna Jarząbek – SP 11
II. Maria Hornik – SP 5
III. Krystian Kubicz – SP 11

Klasy III

I. Nikola Kruczek – SP 11
II. Karol Sarniak – SP 6
II. Klaudia Radwańska SP 3
III. Kacper Rasztabiga – SP 3
III. Zuzanna Mroczka – SP 2

Miejsca ex aequo świadczą o wyrównanym poziomie konkursu, a komisja miała naprawdę niełatwe zadanie w podjęciu decyzji i wyborze zwycięzców. Na szczęście wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zdobywcom miejsc I-III wręczono nagrody ufundowane przez Kasy Stefczyka i Radę Rodziców.

GALERIA

Fot. Anna Giżycka

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama