TEKST PROMOCYJNY. Rozpoczyna się rekrutacja na studia licencjackie, magisterskie, inżynierskie oraz podyplomowe na rok akademicki 2016/2017 w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Taruczelnia 10 wynikgu. Rejestracja elektroniczna trwa od 23 maja do 23 lipca 2016 r., natomiast wymagane dokumenty rekrutacyjne można składać od 20 czerwca do 23 lipca 2016 r.

Obecnie w swej ofercie edukacyjnej PPWSZ posiada 10 kierunków w formie bezpłatnych studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. Instytut Nauk o Zdrowiu prowadzi studia na kierunkach: pielęgniarstwo (I i II stopnia), fizjoterapia (I i II stopnia), ratownictwo medyczne oraz kosmetologia. Instytut Nauk Technicznych oferuje następujące kierunki kształcenia: architekturę (I i II stopnia), gospodarkę przestrzenną oraz inżynierię środowiska, natomiast Instytut Nauk Humanistyczno - Społecznych prowadzi studia na kierunkach: filologia polska (specjalności: nauczycielska i dziennikarska) i angielska (specjalności: nauczycielska, tłumaczeniowa oraz język angielski z językiem niemieckim), a także turystyka i rekreacja (I i II stopnia). Nowością w ofercie PPWSZ jest możliwość podjęcia od nowego roku akademickiego studiów podyplomowych na 3 kierunkach: Trener Personalny z językiem angielskim, Zarządzanie w Biznesie Turystycznym z językiem angielskim oraz Dziedzictwo Kulturowe Podtatrza.

Jednym z najważniejszych celów kształcenia w PPWSZ jest przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy. Uczelnia przykłada ogromną wagę do praktycznych aspektów nauczania i zapewnia możliwość rzetelnego przygotowania do zawodu podczas odbywanych w toku kształcenia praktyk. kształcenia praktyk krajowych i zagranicznych, m. in. na podstawie Karty Erasmus. Także propozycje nowych kierunków nauczania dobierane są pod kątem perspektyw przyszłej pracy zawodowej absolwentów. Dobrym przykładem stałej troski o spójność oferty edukacyjnej i wymagań pracodawców mogą być np. proponowane w bieżącym roku akademickim nowe kierunki studiów podyplomowych: Trener Personalny z językiem angielskim, Zarządzanie w Biznesie Turystycznym z językiem angielskim, które prócz kształcenia kompetentnej kadry, aktywnie odpowiadającej na potrzeby rozwijającego sie rynku usług w sektorze sportu, rekreacji i turystyki, kładą nacisk na poszerzenie kompetencji językowych w zakresie specjalistycznego języka angielskiego.

Ponadto w parze z uzyskiwaniem kompetencji zawodowych idzie również zdobycie jak najszerszej wiedzy ogólnej, co pozwala naszym absolwentom z powodzeniem podejmować studia drugiego stopnia w ośrodkach akademickich.

Dbamy, by w murach naszej Uczelni znalazło się miejsce nie tylko na pracę i naukę, lecz także nawiązywanie przyjaźni i rozwijanie pasji. Służą temu liczne koła naukowe oraz organizacje studenckie i kluby sportowe. Powołane niedawno studenckie radio „Fala Podhala” pozwoliło uzyskać „dziennikarskie szlify” sporej gromadzie studentów, przyczyniając się jednocześnie do integracji i ubarwienia życia studenckiej społeczności. Także członkowie amatorskiego zespołu teatralnego studentów filologii angielskiej łączą praktykę
w posługiwaniu się językiem Szekspira z dobrą zabawą. Aktywnie działają kluby i organizacje sportowe – KS „Recreo”, Klub Uczelniany Sportów Zimowych „KUSZ” oraz Akademicki Związek Sportowy. Unikalna w skali kraju inicjatywa, jaką jest Uczelniana Drużyna Hokejowa „PPWSZ Podhale Nowy Targ”, pokazuje że dzięki wsparciu Uczelni z powodzeniem można łączyć profesjonalną karierę sportową ze zdobywaniem wykształcenia na dobrym poziomie. Piękne tradycje kulturowe regionu kultywuje Uczelniany zespól Góralski „Młode Podhale”.

Trosce o zachowanie tradycji towarzyszy stale dbałość o nowoczesne oblicze Uczelni, Ma to swój wyraz przede wszystkim w stałym wzbogacaniu bazy dydaktycznej uczelni.

A warunki studiowania w PPWSZ są rzeczywiście znakomite. Zajęcia w małych grupach i przyjaznej atmosferze prowadzą doświadczeni wykładowcy akademiccy. Kameralny charakter uczelni sprzyja indywidualnej relację uczeń – mistrz. Uczelnia może ponadto śmiało pochwalić się nowoczesnym i systematycznie poszerzanym zapleczem dydaktycznym: z aulą na 600 miejsc, biblioteką, doskonale wyposażonymi laboratoriami kosmetologicznym, geotechnicznym oraz chemicznym, salami wykładowymi i studiem rysunkowym.
Atutem Uczelni jest jej położenie. Siedzibą Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej jest Nowy Targ, miasto wyjątkowo pięknie położone u podnóża Gorców, Pienin i Tatr. Te trzy, różne w swym charakterze pasma górskie, oferują pełną gamę możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu: turystykę pieszą i rowerową, wspinaczkę skałkową
i górską, narciarstwo zjazdowe i biegowe. Nowy Targ i jego okolice stwarzają także doskonałe warunki dla coraz popularniejszego w ostatnich czasach sportu, jakim jest bieganie – zarówne przełajowe, jak i górskie. Kontakt z nieskażoną przyrodą gwarantują 3 okoliczne Parki Narodowe: Gorczański, Tatrzański i Pieniński oraz okoliczne kompleksy leśne z wytyczoną siecią szlaków pieszych, rowerowych i narciarstwa biegowego.

Położony w niewielkiej odległości Zalew Czorsztyński uzupełnia bogatą paletę regionu o możliwość uprawiania sportów wodnych. Amatorów spokojniejszego wypoczynku kuszą liczne baseny termalne, wykorzystujące występujące w regionie źródła geotermalne.
Zasady rekrutacji na pierwszy rok studiów pierwszego i drugiego stopnia w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu znajdują się tutaj http://www.ppwsz.edu.pl/zasady-rekrutacji.html


Szczegółowych informacji udziela Dział Nauczania i Spraw Studenckich Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu pod numerem telefonu: (18) 26 10 712, (18) 26 10 702 lub (18) 26 10 740 lub mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.