kolusz18NOWY TARG. W Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z cyklu „Kim zostanę”, którego gościem był nowotarski hokeista, reprezentant Polski i kapitan kadry narodowej Marcin Kolusz.

Hokej jako dyscyplina sportowa, jest wizytówką miasta, a zawodnicy na przestrzeni lat wzbudzają podziw nie tylko wśród dorosłych, ale też dzieci, dla których są idolami. Obecność jednego z czołowych nowotarskich napastników wzbudziła wśród młodych ludzi niemałe zainteresowanie, dlatego spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Podczas wizyty dzieci miały okazję przymierzyć kompletny strój hokejowy i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy nie tylko na temat nowotarskiego hokeja, ale również na temat prywatnego życia Marcina Kolusza.

W Bibliotece, wśród książek, tłumaczył on uczniom klas IV i V Szkoły Podstawowej Nr 6, jaki wpływ na jego karierę i zainteresowanie sportem miała literatura, z którą się stykał od najmłodszych lat. Dzięki niej poznawał drogę do sukcesów swoich idoli, a ci byli dla niego wzorami do naśladowania. Jak zaznaczył Piotr Węglarczyk, kierownik drużyny uczestniczący w spotkaniu, sport uczy współżycia w grupie, kształtuje charakter i dyscyplinuje młodych ludzi, o czym ostatnio coraz bardziej przekonują psychologowie dziecięcy. Połączenie nauki z odpowiednimi zainteresowaniami sprzyja prawidłowemu rozwojowi dzieci.
Na zakończenie wizyty jej uczestników spotkała niespodzianka - wszyscy otrzymali w prezencie bilety na mecz hokejowy.

Fot. Zbigniew Krauzowicz