DSC00794NOWY TARG. Uczniowie nowotarskiego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego wraz z opiekunami brali udział w Narodowej Wystawie Rolniczej.

Wystawa została zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniach od 30.11. 2018 r. do 02.12.2018 r. w Poznaniu można było zobaczyć, jak zmieniła się polska wieś i jaka była rola rolników w odzyskaniu niepodległości. Narodowa Wystawa Rolnicza przedstawiała koncepcję współczesnej wsi, ale też jej tradycje i zwyczaje.

W otwarciu Wystawy udział wziął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pan Jan Krzysztof Ardanowski. Prezydent podkreślił rolę, jaką odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii oraz ich wpływ na rozwój gospodarczy kraju.

Podczas Narodowej Wystawy Rolniczej swoje osiągnięcia zaprezentowały między innymi 52 szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pod wodzą dyrektora Mariana Nowaka do Poznania udali się przedstawiciele ZSCKR Nowy Targ: Stanisław Buła – kierownik PNZ, Teresa Wrocławiak – nauczyciel gastronomii oraz uczniowie z klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Małgorzata Kowalcze, Marzena Tomaśko, Radosław Górka i Maciej Walkosz.

Stoisko naszej szkoły cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród gości odwiedzających wystawę ze względu na oryginalną ekspozycję ukazującą dawną góralską chatę. Elementy i akcenty patriotyczne dopełniały całości, a w szczególności biało czerwony tort z orłem na środku. Dekorację mieliśmy oryginalną, ale jednak największą popularnością cieszyły się nasze regionalne przysmaki przygotowane specjalnie na wyjazd do Poznania. Każdy chciał posłuchać gwary góralskiej i skosztować naszych podhalańskich specjałów, które serwowaliśmy w regionalnych, góralskich strojach.

Jedno jest pewne; w Poznaniu wszystkie stoiska to było wielkie bogactwo barw, smaków i zapachów.

 ZSCKR Nowy Targ

 Tutaj zdjęcia