Jeszcze niedawno wyglądało to tak Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. Jest szansa na zgłaszanie obywatelskich pomysłów. Chodzi o to, co można i trzeba umieścić w kapsule czas, jaka – w związku kończącą się rewitalizacją rynku – ma zostać umieszczona pod płytą, nieopodal kapliczki św. Jana Kantego. W tej sprawie burmistrz zwraca się do mieszkańców i tych, którym miasto jest drogie, z poniższym apelem.

...potem tak Fot. Anna SzopińskaKończąca Teraz rewitalizacja się kończysię rewitalizacja nowotarskiego Rynku i planowane na sobotę 15 grudnia o godz. 12 jego otwarcie i poświęcenie to według tradycji i obyczajów panujących już w średniowieczu okazja do upamiętnienia nie tylko tego wydarzenia, ale również naszych czasów. Remontu Rynku dokonuje się co kilka pokoleń, a jest to kilkadziesiąt lat, dlatego i w Nowym Targu pomyślano o tzw. kapsule czasu, która będzie umieszczona w specjalnej wnęce pod płytą Rynku w pobliżu kapliczki św. Jana Kantego.

Stąd wynika moja prośba do mieszkańców Miasta a może i jego przyjaciół i sympatyków mieszkających często z dala od niego, aby przesłać do dnia 9 XII 2012 r. propozycje na adres Urzędu Miasta (Urząd Miasta, ul. Krzywa 1, 34-400 Nowy Targ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), co można by umieścić w nowotarskiej symbolicznej „kapsule czasu".

Spośród wszystkich osób, które nadeślą swoje propozycje rozlosowane zostaną trzy nagrody książkowe. Otrzymają one również pamiątkowe dyplomy upamiętniające wmurowanie „kapsuły czasu".

Burmistrz Nowego Targu
Marek Fryźlewicz