Maturzysci z wynikami mediumPOWIAT NOWOTARSKI. Początek maja, jak co roku, przebiega pod znakiem świąt i co niemniej ważne matur. Tegoroczne matury, choć poważnie zagrożone strajkiem nauczycieli, miały przebiegać spokojnie i wszystko zapowiadało, że tak będzie. Niestety, komuś bardzo zależy na tym, aby wprowadzać  nieustanne napięcie w życie społeczeństwa, a co gorsze samych maturzystów.

Już w pierwszym dniu egzaminu dojrzałości wiele szkół otrzymało informacje o podłożeniu bomb. Informacje były nieprawdziwe, ale egzamin został  w niektórych szkołach opóźniony z powodu przeprowadzenia koniecznych procedur bezpieczeństwa. Na terenie Podhala takich alarmów było jedenaście. Po pierwszym dniu wszystkie drzwi w szkołach , gdzie odbywały się matury zostały zaplombowane, a policja całą noc pełniła przy budynkach szkolnych dyżury.                                                                                   
Pomimo zakłóceń, matury zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami, podobnie jak w całym kraju. Szkoda tylko, że jacyś "oni" dostarczają uczniom i ich rodzicom dodatkowych stresów. Pozostaje tylko mieć nadzieje, że sprawcy zostaną wykryci i surowo ukarani, a uczniom życzyć powodzenia w kolejnych częściach egzaminu dojrzałości.