sg1 640x426ZAKOPANE. 32 młodych gości z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Krosna zawitało na Placówkę Straży Granicznej w Zakopanem.

Uczniowie ci reprezentowali klasy o profilu obronność i ratownictwo. Młodzież odwiedziła zakopiańskich strażników granicznych w ramach wypoczynku na obozie pod Giewontem.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej przedstawili zadania realizowane przez naszą formacje po wejściu Polski do strefy Schengen, znaczenie Straży Granicznej dla bezpieczeństwa kraju – informuje mjr SG Krzysztof Kowalczyk, rzecznik prasowy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Jak mówi, podczas wizyty nawiązano do odbywających się aktualnie mistrzostw EURO 2012 i efektów przywrócenia kontroli granicznej na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej, w tym także na granicy polsko-słowackiej.

- Ponadto przeprowadzono prelekcję edukacyjną na temat "Polska SG w ochronie granic UE" oraz wyeksponowano sprzęt służbowy wykorzystywany w Straży Granicznej – mówi major Kowalczyk.