Z Medalem 660-lecia Fot. Anna Szopińska NOWY TARG. Po 34 latach pracy odeszła na emeryturę długoletnia dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2, Barbara Zbińska. Była to okazja, by zasłużoną siłę pedagogiczną uhonorować Medalem 660-lecia Miasta.

Wręczali jej go burmistrz Marek Fryźlewicz wraz z przewodniczącym Rady Miasta Michałem Glonkiem.

Pani Barbara dyrektorowanie w „dwójce" objęła przed kilkunastu laty, szybko podnosząc placówkę na wyższy poziom. Znane było w mieście ej zaangażowanie w różne przedsięwzięcia i życzliwość dla charytatywnych akcji, jak np. Pól Nadziei. Wysoko postawionej poprzeczce dla spraw wychowawczych i uwrażliwiania uczniów towarzyszyły też efekty edukacyjne i sportowe. Na boisku przy szkole powstał ogólnodostępny skate-park.

Pełna energii pani dyrektor mocno dzierżyła stery jednej z największych szkół podstawowych w mieście, potrafiła być rozważna i inspirująca, co budowało jej autorytet w nauczycielskim gronie.

Odchodząc, pani Barbara dziękowała za uhonorowanie przez miasto, w którym sama też spędziła szkolne lata i pobierała nauki. Wdzięczna była za wszystkie ciepłe słowa i – wzruszona - deklarowała, iż pozostaje do dyspozycji i może nadal służyć swoim doświadczeniem, wiedzą, znajomością szkolnej materii. Koleżanki i koledzy po fachu żegnali ją natomiast dowcipnym poematem o rozkoszach emerytalnego stanu; o pociesze, jaką jest „(...) jedna prawda oczywista: ZUS nam wreszcie zacznie dawać, a nie tylko z nas korzystać...".