Trupa czekała na ścieżkach Fot. Anna Szopińska NOWY TARG. Zaczęło się przed południem. Grupa dzieciaków w zabawowych nastrojach przemaszerowała z MOK-u na miasteczko komunikacyjne, a tam już czekali na nich aktorzy w bajkowych kostiumach, na szczudłach, z kolorowymi balonikami. I porwali swoich widzów w wir tańca.

Wymarsz z MOK-u Fot. Anna Szopińska To jest piosenkaZaśpiewasz razem z nami! Fot. Anna Szopińska do grania na nosie! // To jest Zapraszamy na 18-tą, za darmo... Fot. Anna Szopińska piosenka do grania naTo jest piosenka do grania na nosie!... Fot. Anna Szopińska nerwach... - śpiewali Wir tańca Fot. Anna Szopińska przebierańcy z megafonami. Zainteresowanie - od pierwszych chwil Fot. Anna Szopińska Grała muzyka. Zabawa na Jedni przyszli sami Fot. Anna Szopińskazielonych ścieżkach stała ...drugich przywieziono Fot. Anna Szopińska się zaproszeniem na ...a wszyscy się zapatrzyli Fot. Anna Szopińskaprzedwieczorny spektakl w namiocie cyrkowym, który stanął na boisku Zespołu Szkół Technicznych. To już o godz. 18...
Miasto bowiem miało szczęście znaleźć się wśród 21 miejscowości, na trasie, gdzie realizowany jest artystyczny projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego „Lato w teatrze". Oznacza to moc dwudniowych, bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych.
Zamysł polega na tym, że podczas wakacji trupa aktorów, muzyków i cyrkowców przemierza całą Polskę w pogoni za uciekającym Pinokiem. Rozbijają oni wielki namiot w kolejnych miejscowościach, zapraszając mieszkańców do Cyrku Ogniojada. W widowisku biorą udział także: Świerszcz, Lis, Kot, Błękitna Wróżka oraz Dżepetto. Może pojawi się też Pinokio...
Projekt artystyczny "Gdzie jest Pionokio?" składa się ze spektaklu granego w namiocie cyrkowym, a także parady, gry miejskiej i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Wstęp jest wolny, a udział w warsztatach – po wcześniejszym zapisaniu się za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Kultury.
A jutro przez cały dzień, od godz. 10 - warsztaty muzyczne, plastyczne i ruchowe dla dzieci i młodzieży oraz gra miejska.
Już początek artystycznych działań pokazał, jak mocno przyciągają one najmłodszych.