Zasłużyli na brawa Fot. Anna Szopińska NOWY TARG. Mocnym akordem był finał Sierpniowych Spotkań z Klasyką, organizowanych przez Stowarzyszenie Viva l'Arte i Miejski Ośrodek Kultury. Koncertowanie przeniosło się z ratusza do kościoła św. Katarzyny, a skład wykonawców poszerzył się o jeszcze jedną osobę.

W kościelnym wnętrzu muzyka nabierała mocy Fot. Anna SzopińskaMistrzom skrzypiec – Ilonie Dla melomanów - wkrótce Wieczory Czwartkowe Fot. Anna Szopińska Nieciąg i Krzysztofowi Leksyckiemu – towarzyszyli znani już nowotarskiej publiczności z drugiego koncertu Gianfranco Borelli (altówka) i Anna Armatys-Borelli (wiolonczela). Do tej czwórki dołączyła znakomita, pełna temperamentu pianistka z rosyjskim rodowodem - Luba Nawrocka.

W ich wykonaniu zabrzmiały tym razem ekspresyjne, dynamiczne utwory Dimitra Szostakowicza, uważanego za najwybitniejszego symfonika XX wieku i kontynuatora beethovenowskiej tradycji oraz Antonina Dworaka – czeskiego kompozytora i dyrygenta, autora koncertów fortepianowych. Ten ostatni uchodzi za twórcę czeskiej muzyki narodowej, nic też dziwnego, że w jego Kwintecie fortepianowym brzmią ludowe motywy.

Niespodziewanego nastroju przydał koncertowi w kościele blask świec, bo chwilowy brak światła zmusił wykonawców do czytania nut przy drżących płomykach.

Z wirtuozami, którzy ubarwili swoją muzyką upalny sierpień w mieście i zdołali zgromadzić wokół siebie sporą grupę melomanów, nie rozstajemy się na długo, bo Stowarzyszenie Viva l'Arte już zaprasza na powakacyjne Wieczory Czwartkowe.