Wakacje w siodle Fot. z archiwum MOKNOWY TARG. Miejski Ośrodek Kultury podsumował efekty letniej akcji dla dzieci i młodzieży „Wakacje w Mieście 2012". Okazuje się, że z oferty MOK-u skorzystało około 2.130 uczestników zajęć, zabaw, imprez, wycieczek i widowisk (włącznie z opiekunami).

Zajęcia taneczne Fot. z archiwum MOKWolny czas przedszkolakówTwórczość łączy pokolenia Fot. z archiwum MOK i uczniów, którzy nie Gdzie jest Pinokio? Fot. z archiwum MOKwyjeżdżali – przy finansowymGrunt to ruch Fot. z archiwum MOK wsparciu Urzędu Miasta - wypełniony był twórczo i rozrywkowo. Atrakcyjnym punktem programu na pewno stały się „Wakacje w Siodle" (przez miesiąc dla dwóch grup) w ludźmierskiej Terenowej Stadninie, połączone z poznawaniem zwyczajów koni i zajmowaniem się nimi. Warsztaty plastyczne „Mini Eko Art" Eli Kolusz potrafiły zarazić bakcylem kreatywności i dzieci, i opiekunów. Najmłodszą (i nie tylko) widownię przyciągały pokazy filmów animowanych. Program dla dzieci miał też Małopolski Festiwal Smaku (choć burza pomieszała szyki organizatorom).

W świat muzyki i tańca – tym samym do odkrywania własnych zdolności - zapraszały zajęcia wokalne „Śpiewaj z nami!" i warsztaty taneczne „PKTT, czyli przyspieszony kurs tańca towarzyskiego". Dla miłośników teatru przeznaczone były oryginalne, pomysłowe spektakle: „Kot w butach" i z rozmachem przygotowany ministerialny projekt „Gdzie jest Pinokio?", z warsztatami artystycznymi i cyrkowo-scenicznym widowiskiem w wielkim namiocie. Do udziału w tych dwudniowych atrakcjach, z którymi objeżdżał Polskę Teatr im. Raszewskiego, przygotowywały w MOK-u nietypowe zajęcia plastyczne „Ekoplastyka – świat Pinokia!", z wykorzystaniem materiałów dostępnych każdemu.

Kondycję młodzież wyrabiała podczas codziennych wycieczek rowerowych, na nieforsownych trasach „Tour de Podhale". Tych ze zręcznymi palcami i wyobraźnią przyciągały warsztaty „Bajkowy świat balonów". Szkołą przyszłych realizatorów, operatorów, dźwiękowców stały się zajęcia animacji poklatkowej „Stwórz własny film". Efekty tych działań, w postaci wyprodukowanych filmów, będzie można oglądać wkrótce na stronie internetowej MOK-u. Kto chciał i potrzebował – mógł zgłębiać wiedzę lub zaspokajać ciekawość, korzystając podczas wakacji z czytelni internetowej.