takmal17POWIAT NOWOTARSKI. 116 podmiotów wykonawczych wzięło udział w powiatowych eliminacjach XXX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2017. 368 uczestników, występujących w różnych kategoriach, przez dwa dni prezentowało się na scenie nowotarskiego MOK-u.

Oceniało ich jury w składzie: Adrian Kulik, Karolina Leszko i Paulina Karp.
Jego decyzją do finału wojewódzkiego w Dobczycach nominowani zostali następujący wykonawcy
(w kolejności występowania):

I. W kategorii muzycznej:

1. Zespół LOST INDESYTI „Szklany labirynt” – Klikuszowa
2. Gabriela Król „Like I’m gonna lose you” – Gimnazjum w Bańskiej Niżnej
3. Zuzanna Gierczyk „Laleczka z saskiej porcelany” – WOK Tylmanowa
4. Monika Noworolnik – „Nieznajomy” – WOK Tylmanowa
5. Paweł Zduniewicz „Słodki strach” – PM TRIOLKI Rabka – Zdrój
6. Zespół wokalny TRIOLE „Na strychu” – PM TRIOLKI Rabka – Zdrój
7. Katarzyna Surowiak „Broken vow” – Studio Piosenki YOUNG STARS
8. Paulina Filipiec „Fever” – Studio Piosenki YOUNG STARS
9. Ewa Jurczak „Jestem białą kartką” – Studio Piosenki YOUNG STARS
10. Julia Jarząbek „Bound to you” – SEPTYMA Nowy Targ
11. Kamila Justyna Karkoszka „Miasteczko cud” – Pracownia Artystyczna ARABESKA Lipnica Wielka

II. W kategorii tanecznej:
1. Duet Ola Szymoniak i Sebastian Kaczmarczyk – Studio Tańca CUBANA Nowy Targ
2. Zespół PARTY-TURA FUN – MOK Nowy Targ
3. Zespół Taneczny PARTY – TURA – MOK Nowy Targ
4. Zespół VOLUME – MOK Rabka – Zdrój
5. Zespół RELOAD KIDZ – Studio Tańca CUBANA Nowy Targ

Ponadto decyzją jury wyróżnienia otrzymują (wg kolejności prezentacji):

A. W kategorii muzycznej:

1. Zespół STOKROTKI – Szkoła Podstawowa w Ochotnicy Górnej
2. Milena Filas – PM TRIOLKI Rabka – Zdrój
3. Michał Zduniewicz – PM TRIOLKI Rabka – Zdrój
4. Karolina Szczurowska – PM TRIOLKI Rabka – Zdrój
5. Julia Majerczyk – ZSO nr 1 Nowy Targ
6. Magda Panek – SEPTYMA Nowy Targ
7. Paulina Bryniarska – Gimnazjum nr 1 Nowy Targ
8. Malwina Łaś – SEPTYMA Nowy Targ
9. Edyta Limanówka – SEPTYMA Nowy Targ
10. Beata Sutor –SEPTYMA Nowy Targ
11. Duet Justyna Skwarek i Artur Sienkowiec – II LO im. Tischnera Rabka – Zdrój
12. Laura Listkowska – Załuczne
13. Gabriela Truty - Załuczne
14. Zuzanna Jachymiak – Gminne Centrum Kultury Szaflary

B. W kategorii tanecznej:

1. Zespół SPONTAN Tylmanowa – WOK Tylmanowa
2. Zespół FRAJDA II – Klub sportowy FRAJDA Nowy Targ
3. Zespół TAKING OVER – ZPO Gimnazjum Łapsze Niżne
4. Zespół JKM GROUP – Skomielna Biała

Jury gorąco dziękuje wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych, ich instruktorom, rodzicom, opiekunom i animatorom za przygotowanie i prezentację programów konkursowych.

Podziękowania kieruje też do Starostwa Powiatowego, Powiatowemu Centrum Kultury w Nowym Targu, dyrekcji i pracowników merytorycznych, technicznych i administracyjnych Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu oraz wszystkich wolontariuszy za podjęcie trudu organizacyjnego oraz - jak zwykle - profesjonalną realizację eliminacji powiatowych, tradycyjną podhalańską gościnność oraz wszechobecną życzliwość i serdeczność.

Za pomoc przy organizacji eliminacji powiatowych na wdzięczność jury zasłużyli sobie również pracownicy oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Targu.

Talenty Małopolski - eliminacje powiatowe

Fot. Powiatowe Centrum Kultury