Fot. z archiwum GOK w Łopusznej GMINA NOWY TARG. Dzieci i młodzież z 14 miejscowości gminy Nowy Targ to uczestnicy IX. Gminnego Przeglądu Zespołów Regionalnych w łopuszniańskim GOK-u. Zespołowicze przyjechali z Harklowej, Dębna, Łopusznej, Ostrowska, Waksmundu, Gronkowa, Krempach, Dursztyna, Ludźmierza, Rogoźnika, Krauszowa, Lasku, Pyzówki i Szlembarku.

Fot. z archiwum GOK w Łopusznej Mogli zaprezentowaćFot. z archiwum GOK w Łopusznej swoje umiejętności Fot. z archiwum GOK w Łopusznej w śpiewie solowym, grupowym, tańcu solowym i zbójnickim, także jako instrumentaliści - solo i w kapelach.

Doroczny Konkurs służy podsumowaniu pracy zespołów finansowanych przez Urząd Gminy Nowy Targ za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej. A konsultacje z jurorami pozwalają uzyskać od fachowców cenne porady i uwagi. Dzięki temu poziom regionalnych grup z roku na rok jest coraz wyższy, a tradycja i góralska kultura - kwitną.

Jury pod przewodnictwem Aleksandry Szurmiak–Boguckiej wysłuchało i obejrzało aż 74 punkty programu, czyli o 20 więcej niż w ubiegłym roku.

Komisja artystyczna z satysfakcją zauważyła, że poziom tegorocznych prezentacji w stosunku do lat ubiegłych znacznie wzrósł, tak pod względem merytorycznym, jak i wykonawczym, a konsultacje z kierownikami i instruktorami zespołów dobrze ukierunkowały pracę z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi.

Wyniki przestawiają się następująco:

taniec solowy

kategoria dziecięca
I miejsce: Edyta Plewa i Grzegorz Plewa z Lasku, Jan Łaś i Beata Kowalczyk z Gronkowa, Marzena Sowa i Dawid Łopata z Dursztyna, Zuzanna Długopolska i Kamil Długopolski z Ludźmierza
II miejsce: Natalia Kamoń i Dominik Luberda z Ostrowska
III miejsce: Dagmara Długa i Szymon Bizub z Krempach, Natalia Waksmundzka i Jakub Szlembarski z Waksmunda, Weronika Maciasz i Jakub Kamoń z Łopusznej

kategoria młodzieżowa
I miejsce: Justyna Wrzaszczak i Dawid Fic z Pyzówki
II miejsce: Aleksandra Ostwald i Bogusław Wach z Ostrowska, Anna Łaś i Kamil Kowalczyk z Gronkowa
III miejsce: Weronika Pawlik i Kamil Bratkowski z Dursztyna

śpiew solowy

kategoria dziecięca
I miejsce: Michał Brzyzek z Krempach
II miejsce: Izabela Szumal z Ostrowska, Aleksandra Bigos z Dursztyna
III miejsce: Magdalena Kasprzak z Łopusznej, Natalia Sowińska z Waksmunda

kategoria młodzieżowa
I miejsce: Anna Sral z Ostrowska, Jakub Byrdak z Waksmunda
II miejsce: Dominika Florczyk z Łopusznej
III miejsce: Iwona Stopka z Krauszowa, Sylwia Parzygnat z Lasku, Marcelina Zygmund z Dursztyna

śpiew grupowy

kategoria dziecięca
I miejsce: grupa śpiewacza z Ludźmierza
II miejsce: grupa śpiewacza z Gronkowa, grupa śpiewacza z Dębna
III miejsce: grupa śpiewacza z Łopusznej, grupa śpiewacza z Dursztyna

kategoria młodzieżowa:
I miejsce: grupa śpiewacza z Ludźmierza, grupa śpiewacza z Dębna
II miejsce: grupa śpiewacza z Dursztyna, grupa śpiewacza z Ostrowska
III miejsce: grupa śpiewacza z Gronkowa

instrumentaliści

kategoria dziecięca
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Artur Bratkowski z Dursztyna, Wioletta Guńka z Krauszowa, Anna Kuraś z Waksmundu
III miejsce: Dagmara Długa z Krempach, Albert Kruczek z Ostrowska

kategoria młodzieżowa
I miejsce: Kamil Bratkowski z Dursztyna, Mateusz Żółtek z Pyzówki, Jakub Byrdak z Waksmunda, Aleksandra Ostwald z Ostrowska
II miejsce: Justyna Kamoń z Łopusznej
III miejsce: Aneta Broźna z Lasku, Iwona Stopka z Krauszowa
wyróżnienie: Sylwia Parzygnat z Lasku

muzyka

kategoria dziecięca:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: muzyka z Harklowej
III miejsce: muzyka ze Szlembarku, muzyka z Krauszowa

kategoria młodzieżowa
I miejsce: muzyka nr I z Łopusznej, muzyka z Pyzówki
II miejsce: muzyka nr II z Łopusznej, muzyka z Krauszowa
III miejsce: muzyka z Waksmunda, muzyka z Dursztyna
wyróżnienie: muzyka nr III z Łopusznej, muzyka z Lasku

taniec zbójnicki

I miejsce: zbójnicy z Ostrowska
II miejsce: nie przyznano
III miejsce: zbójnicy z Łopusznej, zbójnicy z Dębna