Zaproszenie do Euroregionu NOWY TARG. Jutro, w piątek 16 listopada, o godz. 17, Euroregion "Tatry" zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Henryka Mariana Malesy „Nowy Orlean – klimaty zwiane wiatrem".

Biogram autora Wernisaż – oczywiście w nowotarskim Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej, ul. Sobieskiego 2.

Henryk Marian Malesa urodził się 9 stycznia 1950 r. w Szczecinie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako fotograf i menadżer. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Rady Fundacji „Centrum Fotografii". Współpracuje z „Jazz Forum" i Galerią B&B w Bielsku Białej.

W swojej karierze artystycznej zrealizował już wiele wystaw. Jego fotografie prezentowane były w galeriach: BWA i B&B w Bielsku Białej, Biblioteki Śląskiej w Katowicach, ZPAP Sukiennice w Krakowie, Umelcov Spiša w Spiskiej Nowej Vsi, Galerii TNP w Płocku, Sheraton w Warszawie, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Klubu Fleda w Brnie, Krzywy Domek w Sopocie, Maneż w Petersburgu, American Corner w Gdańsku, Waga w Poznaniu.

Za pomocą fotografii utrwala swoje największe pasje: jazz i człowieka. Taka jest też wystawa pt. Nowy Orlean, klimaty zwiane wiatrem. Zbiór 45 zdjęć w sepia, wykonanych w październiku 2001 r., jest nostalgiczną wędrówką po ulicach miasta, klubach bluesowych i jazzowych Nowego Orleanu jeszcze sprzed huraganu Katrina w 2005 r. To próba odtworzenia klimatu miasta, który bezpowrotnie przeminął, zwiany wiatrem.