JAN 1370GMINA JABŁONKA. Stowarzyszenie Małolipnicka Rodzina Kolpinga już po raz drugi przygotowała Andrzejki po orawsku. Gościem specjalnym był Łukasz Bodura w kapeli InoRos.

Zabawa była przednia. Uczestnicy bawili się doskonale na stołach nie brakowało typowych orawskich smakołyków. Były też ciasta, owoce i wszelkie napitki.

Przygrywała orawska kapela, muzyką była obecna zresztą podczas całej imprezy. Orawiacy i ich goście uprzyjemniali sobie czas śpiewem, tańcem, rozmowami i biesiadą. Prawie wszyscy kultywując orawskie tradycje byli w orawskich strojach regionalnych.

Warto też przypomnieć, że Małolipnicka rodzina Kolpinga podczas tegorocznego XXIV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im Ks.Kazimierza Szwarlika w Będzinie zdobyła II miejsce w kategorii Młodzieżowe i Dorosłe Zespoły Folklorystyczne. Muzyka i grupa śpiewacza przedstawiły pastorałki orawskie „Owce, Owce”, „Hore Jedlina” oraz kolędę „Jezusa Narodzonego”. Program kolędniczy oraz młodych orawskich muzyków przygotował Instruktor Zespołu Eugeniusz Karkoszka.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga Zespół Regionalny "Małolipnicka Rodzina Kolpinga” działają przy Parafii Św. Stefana w Lipnicy Małej.


Fot. Jan Ciepliński Tutaj duża galeria zdjęć