20160429 Jazz plakat 2ZAKOPANE. Już dzisiaj rozpoczna się 16. Wiosna Jazzowa, która zjednoczy na kilka dni Zakopane z całym światem pod egidą najlepszej muzyki jazzowej. Stolica Tatr od lat uznana jest za centrum kultury, zawsze bogate i otwarte na wszelkie formy piękna: muzyki, sztuki, poezji. Tym razem Zakopane po raz kolejny zaprasza gości, by mogli posłuchać piękna muzyki synkopowej.

 Od czasu powołania International Jazz Day , czyli Międzynarodowego Dnia Jazzu 30 kwietnia, co roku Zakopane bierze udział w tym wydarzeniu. Festiwal ” Wiosna Jazzowa„ przyciąga co roku wybitnych muzyków, znanych nie tylko w świecie jazzu, ale także na globalnej scenie muzycznej. Koncerty odbywać się będą w kilku miejscach między innymi, artyści wystąpią na scenie zakopiańskiego Kina Sokół czy w Hotelu Aries & Spa. Obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu rozpoczną się o godzinie 12.00 kolorową Paradą Jazzową ulicami miasta Zakopanego.

Zapraszamy do zapoznania się z programem festiwalu dostępnym pod linkiem:

https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-wyroznione/zakopianskie-obchody-miedzynarodowego-dnia-jazzu?s=t&fbclid=IwAR2Jol7i2q8Vo29lIuq5uJ_IGxCci8_bSAohiiKQizHCoiEJaZ18GIR1gaw