przedszkolfest191GMINA RABA WYŻNA. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokicinach Podhalańskich odbył się już po raz piętnasty Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Religijnej, zorganizowany przez Gminne Przedszkole im. Św. Rodziny przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rabie Wyżnej.

Festiwal, jak co roku, zgromadził szacowne grono gości: przybyli wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz, kierowniczka ZEAS Ewa Miśkowiec, dyrektor GOK Anna Piaskowy, ksiądz Piotr – kapelan Pałacu Seniora  oraz oczywiście rodzice, nauczyciele i dzieci, które przyjechały do nas z okolicznych miejscowości i gmin. Na festiwalu pojawiły się reprezentacje 12 szkół i przedszkoli z terenu gminy Raba Wyżna (SP Nr 3 w Skawie, SP w Podsarniu, PG w Skawie oraz jego Filia, PG w Sieniawie, PG w Rokicinach Podhalańskich) i gmin okolicznych: SP Nr 3 w Spytkowicach, PG w „Stokrotka” w Spytkowicach, Przedszkola Samorządowego w  Jabłonce oraz jego oddziałów z Orawki i Podwilka, PG „Semaforek” w Chabówce. Mieliśmy więc przyjemność oglądać i słuchać 110 małych artystów.

W radosnym nastroju wysłuchaliśmy piosenek wszystkich zespołów i odważnych solistów. Wszyscy wykonawcy byli bardzo dobrze przygotowani, reprezentowali iście festiwalowy szyk, wdzięk i poziom. Muzyką, śpiewem, uśmiechem i radością rozweselali serca wszystkich słuchających. Po występach czekał nas słodki poczęstunek i wodzirej, który zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

przedszkolfest192

Jak na nasz festiwal przystało, oprócz piosenek przedszkolnych w repertuarze nie mogło zabraknąć i piosenek religijnych, na chwałę Bogu śpiewanych i ku pamięci patronującego całemu festiwalowi Ojca Świętego Jana Pawła II – apostoła radości i miłości. „Kto śpiewa - dwa razy się modli” – mawiał św. Augustyn. Mamy nadzieję, że i za rok takich piosenek nie zabraknie, a nawet, że będzie ich jeszcze więcej!

Św. Augustyn mówił też: „Ludzie nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z Wami zrobić”. Biorąc sobie Jego słowa do serca, my śpiewamy z dziećmi nieustannie i już od przedszkola! Zatem do zobaczenia i usłyszenia już za rok na kolejnym – XVI – Festiwalu Piosenki Przedszkolnej i Religijnej!

Tekst i fot. Katarzyna Żądło