koncprzed20NOWY TARG. Świąteczna scenografia, pełna widownia, a parkiet Hali Gorce wypełniony grupami dzieciaków w najróżniejszych strojach i stylizacjach. XIV już koncert Dzieciątku śpiewamy, zgromadził, jak zwykle, pokaźny tłumek występujących i jeszcze liczniejszą widownię. 

Popisy najmłodszych oklaskiwała publiczność złożona z rodziców, cioć, babć, dziadków, starszego i młodszego rodzeństwa maluchów zaangażowanych w koncert. 

W góralskich jasełkach, w kolędowaniu połączonym z układami choreograficznymi i śpiewaniem kolęd wystąpili wychowankowie: Przedszkola Specjalnego przy ZPSWO, Niepublicznego Przedszkola Wesoły Korowód, Przedszkola Nr 4, Niepublicznego „Słonecznego Przedszkola”, „Niepublicznego Pzredszkola „Fiku-Miku”, Niepublicznego Przedszkola „Liwlandia”, Niepublicznego Przedszkola „Lokomotywa”, Przedszkola nr 2, Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Serafitek.  

koncprzed202

Na parkiecie zaroiło się od małych górali, pastuszków, skrzydlatych aniołków w białych szatkach, gwiazdek z błyszczącymi przepaskami na czołach, dzieciaków w rozmaicie stylizowanych strojach. Każda grupa wykazała się dbałością o taką stylizację, a wiele postarało się także o własną instrumentację – gitarową, skrzypcową, klawiszową, w postaci trójkątów i plastikowych rurek. Wiele także przygotowało własne elementy scenografii.

Koncert cieszył publiczność urokiem, bezpretensjonalnością, radosną atmosferą, a wzruszał tym, jak mocno dzieci przeżywały swoje w nim role. Ponieważ tak pięknie obdarowały one publiczność, w pełni zasłużyły sobie i na rzęsiste brawa, i na słodkie dary od burmistrza Grzegorza Watychy.  

Dzieciątku śpiewamy - XIV koncert

Fot. Anna Szopińska