DSC 9499

W sobotę 22 lutego w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” odbyła się promocja płyty CD „Nuty serdecne - Stanisława Galica-Górkiewicz”.

Płyta z tradycyjną muzyką podhalańską, której wydawcą jest Dom Ludowy, została nagrana w marcu 2019 roku przez Adama Warasa. W nagraniu obok Pani Stanisławy zagrali: Bartłomiej Koszarek – I sekund, Łukasz Babiarz– II sekund, Andrzej Pietras – basy. Na płycie można też posłuchać śpiewu dziewcząt z zespołu „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej, które zaprezentowały nuty wiyrchowe. O stronę graficzną płyty zadbał Maciej Kuchta. Na płytę składają się: nuty ozwodne, sabałowe, krzesane, równe-janosikowe i zbójnickie grane w wyjątkowej, niepowtarzanej stylistyce właśnie przez Panią Stanisławę. Niespodzianką na płycie, są archiwalne nagrania z 1976 roku, na których bukowiańska prymistka gra wraz ze Stanisławem Bafią - sekund i Stanisławem Budzyńskim-Terescorzem – basy.

DSC 9247
Na spotkaniu, Stanisława Galica-Górkiewicz, uczennica słynnej Dziadońki z wielką pasją i nostalgią opowiadała o początkach swojego muzykowania, o tym czym góralska muzyka jest dla Niej samej i o ludziach, z którymi dane było jej grywać.
Ten sobotni wieczór spontanicznie przerodził się w ostatkową biesiadę, wypełnioną muzyką, śpiewem i tańcem w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

DSC 9303

żródło: Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”