zaproszenie 1Miejska Galeria Sztuki im Wł. hr. Zamoyskiego będzie otwarta dla zwiedzających od 20 maja. Dostosowując się do aktualnych restrykcji sanitarnych i zapewniając bezpieczne zwiedzanie, na razie udostępniona będzie duża sala wystawienniczą.

Na stronie internetowe  zostały umieszczone zasady zwiedzania Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego związane z epidemią COVID-19.

Galeria będzie czynna od środy do niedzieli w godz. 10:00-16:00 z przerwą w godz. 13:00-14:00.Włączając się w obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, od 20 maja 2020 galeria zaprasza na wystawę „Święci nie przemijają”. Ekspozycja będzie prezentacją wybranych polskich świętych i błogosławionych, których na ołtarze (także tutaj pod Tatrami) wyniósł św. Jan Paweł II.Prezentowana cyklicznie galeria sylwetek, miejsc i obiektów będzie narracyjną opowieścią o czasie, wartościach i ludzkich wyborach pozwoli lepiej poznać fundament naszej historii, kultury, sztuki i duchowości narodu.

Zapraszamy w imieniu władz muzeum do  introspekcyjną podróż w głąb biografii tych, którzy zostali wyjątkowo naznaczeni charyzmatem miłosierdzia. Zaczynamy od prezentacji sylwetki św. Brata Alberta i bł. Bernardyny Jabłońskiej, których misja pod Tatrami zaowocowała trwałą obecnością w zakopiańskim pejzażu.