Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Złote gody z medalami, czyli pół wieku razem

GMINA RABA WYZNA. 15 par świętowało dziś jubileusz złotych godów. Jubilaci - jak co roku - otrzymali medale pamiątkowe od prezydenta RP Andrzeja Dudy za długoletnie pożycie oraz dyplomy od woj20170917 133440 ewody i od wójta gminy Andrzeja Dziwisza.

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

GMINA CZARNY DUNAJEC. IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się tym razem na stadionie sportowym w Czarnym Dunajcu. Strażacy ochotnicy rywalizowali przy pięknej pogodzie w DSC03339 wynikkilku grupach.

Odszedł gorczański bajarz Stanisław Kurek z Koniny (1929 – 2017)

Stanisław Kurek jeden z najwybitniejszych gawędziarzy i piewców zagóStanisław Kurek 1929 2017 wynikrzańskiej ziemi zmarł 17 sierpnia br. Wieloletni laureat „Sabałowych Bajań” w Bukowinie Tatrzańskiej oraz innych przeglądów i konkursów w całym kraju.

Mobilne laboratorium w balonie uniosło się nad Nowym Targiem

20170907BalonLab 1Nowy Targ był drugim miastem, które w ramach kampanii Balon.Lab odwiedziło mobilne laboratorium do pomiaru jakości powietrza. Mieszkańcy licznie przybyli na stadion obok Hali Lodowej, gdzie mieścił się punkt edukacyjny i atrakcje dla dzieci.

Zegary, zabawki, okulary i modne ubrania w kultowych Gorcach

Tekst promocyjny. NOWY TARG. W rynku w kultowym Domu Handlowym „Gorce” jest mnóstwo sklepów i sklepików z modnymi, idącymi za najnowszymi trendami światowymi ubraniami w niezwykleDSC05949 atrakcyjnych cenach. Są tu też buty, zegary i zegarki, biżuteria, a także mnóstwo zabawek. W przyziemiu jest najlepiej wyposażony w okolicy sklep spożywczo – przemysłowy E.Leclerc i nowoczesna pralnia.

Tak się dzisiaj buduje!

20170822B domek1TEKST SPONSOROWANY. Jedyny na Podhalu Dom Modelowy, czyli wykonana w skali 1:1 ekspozycja pozwalająca zobaczyć przekrój każdej ściany oraz przekrój każdego systemu znajdującego się w domu, jest już otwarty dla zwiedzających.

Stop dopalaczom! Śmiertelne zagrożenie w okresie dorastania

dopaleduk171AKCJA EDUKACYJNA. Wakacje to czas, kiedy dorastające dzieci mają wiele sposobności, by wymknąć się spod kontroli i zaszaleć. Tymczasem już pierwszy kontakt z dopalaczami to groźba nawet utraty życia. Dlatego Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu, w ramach działań edukacyjnych związanych z kampanią Stop Dopalaczom!, Poleca uwadze rodziców materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki używania środków psychoaktywnych (nowych narkotyków tzw. dopalaczy).

Kolizja 2 aut i busa

kolmysl17ZAKOPIANKA. Ponad dwie godziny - od 6.20 do 8.30 - trwały utrudnienia na „zakopiance” w Myślenicach, spowodowane kolizją trzech pojazdów. Doszło tam bowiem do zderzenia dwóch samochodów osobowych i busa.

Sporne przejście – na razie jednak nie zagrodzone

przej171NOWY TARG. Mieszkańców blokowych osiedli, wędrujących asfaltową dróżką miedzy ulicami na Równi a Stanisława Krzystyniaka, w stronę kościoła i rynku, mocno zaniepokoiły wbetonowane słupki i szarfy zwiastujące zamknięcie bardzo uczęszczanego skrótu. Kawałek gruntu między prywatnymi budynkami stanie się zapewne przedmiotem sądowego sporu. Na razie jednak miasto kontynuuje negocjacje, próbując ocalić dla mieszkańców popularne przejście.

Szkoła w E.Leclerc'u

Tekst promocyjny. NOWY TARG. Choć wakacje w połowie, to jednak już warto pomyśleć o kolejnym roku szkolnym. Niestety, może nie jest to dobra wiadomość, ale trzeba pomyśleć o zakupie zeszytów i innych szkolnych akcesoria. JestDSC06185 ich mnóstwo w największym i najlepiej zapatrzonym sklepie w stolicy Podhala. Wszystko co potrzebujemy znajdziemy w E.Leclerc’u.

E.Leclerc - zmienia się dla Państwa

Tekst promocyjny. NOWY TARG. Lato w pełni. Były już pierwsze upały. Warto wyposażyć się z przewiewne, nie krępujące ubrania i buty. Z kolei na balkonie, czy w ogrodzie warto mieć kącik odpowiednio przygotowany do odpoczynku na świeżym powietrzu Gdy wyjeżdżamy trzeba mieć lekką i wytrzymałą walizkę. Wszystko to znajdziemy w dużym wyborze i w doskDSC05735onałych cenach w E.Leclerc’u. To także tu powstało stoisko z ekskluzywnymi produktami z Krakowskiego Kredensu.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama