Podhale Region

Poniedziałek, 20 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 19 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Fakrem roku -Maciej Gąsienica Sieczka

DSC 0565Pod patronatem medialnym Podhale Region ZAKOPANE. W ramach 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich tradycyjnie odbyły się Mistrzostwa Podhala w Powożeniu oraz Konkurs na Śpiew Pytacki. Tytuł Fiakra Roku 2018 powędrował do Macieja Gąsienicy Sieczki.

17 sierpnia - "Żywioł folkloru" uchwycony na fotografiach

zfZAKOPANE. Podczas jubileuszowego 50. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich serdecznie zapraszamy zarówno akredytowanych fotoreporterów, jak również publiczność do udziału w piątej edycji konkursu fotograficznego „Żywioł Folkloru”.

Z Terytorialsami bezpieczniej

180412ide067 wynikOBRONA. Ich zadaniem jest wspieranie i obrona swoich lokalnych społeczności. Motto, noszone w sercu i na mundurze to: ”Zawsze gotowi, zawsze blisko”. Nie ważne, czy zagrozi nam nieprzyjaciel, tragiczne zdarzenie losowe, czy rozszalały żywioł natury, mają służyć nam pomocą. Wojska Obrony Terytorialnej, bo o nich mowa, rozpoczynają rekrutację w naszym regionie.

Złote Żywieckie Serce dla Młodego Podhala!

38202759 2011870812196426 7005446342470270976 nUczelniany Zespół Góralski Młode Podhale działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowy Targu brał udział w 55. Tygodniu Kultury Beskidzkiej.

Hektor z 3 miejscem w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji

img 5393POWIAT NOWOTARSKI. Przeprowadzono eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji przewodników psów patrolowo-tropiących i patrolowo-tropiących do działań bez kagańca z terenu podległego KWP w Krakowie.

Centrum Teleopieki w Suchej Beskidzkiej: to tu bije serce Tele-Anioła

DSC 04441000x13 ratowników, dyżury 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, każdego dnia nawet 100 konsultacji telefonicznych, dotychczas już ponad 350 osób starszych i niesamodzielnych objętych wsparciem, które noszą opaski życia oraz kolejnych 1200 czekających na włączenie do projektu – to tylko kilka liczb pokazujących skalę pracy Centrum Teleopieki w Suchej Beskidzkiej, czyli „w sercu” Tele-Anioła. A to dopiero początek, bo do 2020 r. pod jego skrzydła ma trafić 10 tys. potrzebujących wsparcia Małopolan.

Ogrody – jak marzenie o raju. W Konkursie im. Adama Worwy - po pierwszym przeglądzie

ogródkiprzeg18NOWY TARG. 5-osobowa komisja dokonała pierwszego przeglądu jednorodzinnych i wielomieszkaniowych posesji zgłoszonych do Konkursu na Najpiękniejszy Ogród im. Adama Worwy. XX jubileuszowa edycja nie przyniosła aż tylu co w pierwszych latach Konkursu chętnych do pochwalenia się tym, co kwitnie w otoczeniu domu czy bloku, ale cieszy to, że ciekawych pomysłów na urządzenia ogrodowej przestrzeni jest coraz więcej.

29. lipca. Druga niedziela Pikniku Jeździeckiego – ze szwadronem ułanów

pikjezdz18NOWY TARG. Druga niedziela Pikniku Jeździeckiego przyniesie jeszcze więcej atrakcji, bo program (przewidziany od godz. 12.00 do 18.00) wzbogacą wyścigi kłusaków i zawody w powożeniu. Będzie i jazda w damskim siodle.

Barany mają się dobrze, ale plusk – całkowicie nieopłacalny

fontannabaran18NOWY TARG. W upalne wakacyjne dni szmer fontanny i ożywcza bryza to duża przyjemność. Ochłody w bryzgach fontann szukają i ludzie, i zwierzęta. Jedna z trzech nowotarskich nie będzie jednak czynna przez wakacje. Przesądziły o tym jej stan techniczny oraz koszty reanimacji i eksploatacji.

22 – 29. lipca. 8 dni Pikniku Jeździeckiego na lotnisku

pikjezdz18NOWY TARG. Kolejna efektowna impreza uświetni nowotarskie obchody 100-lecia Niepodległości. Jutro, w niedzielę 22. lipca, rozpocznie się na murawie lotniska 8-dniowy Piknik Jeździecki.

Festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018

VKL Zakopane KATARZYNA JEZIERSKA DYR.MARKETINGU VISA PAWEŁ ADAMSKI OUTDOORCINEMA 215ZAKOPANE. Wystartował najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018. Za nami pierwszy seans na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Do 31 sierpnia cieszymy się dobrymi filmami i rozmawiamy o kinie.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama