Podhale Region

Piątek, 14 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 13 Gru 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy

Reklama

Jan Wójcik z Rabki z Amicus Hominium

GJ121218 039RABKA - ZDRÓJ. Podczas XXI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych poznaliśmy tegorocznych laureatów obu prestiżowych wyróżnień nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli Laureaci i wyróżnieni odebrali statuetki z rąk Anny Pieczarki z zarządu województwa. Jednym z nich był pan Jan Wójcik w Rabki-Zdroju

Mikołajkowo – świąteczne dla niepełnosprawnych w Rabce

JAN 5684RABKA – ZDRÓJ. Spotkanie mikołajkowo – świąteczne organizowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin zostało zorganizowane, jak co roku w restauracji „Siwy dym”.

Bombki z dziecięcymi marzeniami – można już zrywać. A co kryją?

choinban18NOWY TARG – POWIAT NOWOTARSKI. Choinki Marzeń zostały ubrane. Szlachetna akcja obejmująca dzieci ze wszystkich szkół na terenie miasta oraz dzieci z naszego powiatu uczęszczające do szkoły Nr 9, odbędzie się po raz czwarty. Bombki z dziecięcymi marzeniami można zrywać w dwóch miejscach, gdzie stanęły choinki – w holu Miejskiego Ośrodka Kultury i w kościele pw. Św. Jana Pawła II.

Wymiana dachów kawiarenek – rozpoczęta

dachykawiar18NOWY TARG. Zaczęło się właśnie ściąganie pokryć dachów kawiarenek na rynku. Firma wykonawcza zwozi elementy służące do wzmocnienia więźby i podpory.

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej - ruszyła kampania rekrutacyjna

20181125 zostan zolnierzemRuszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca.

Lodowisko czynne, rynek jak z bajki oraz… dziurawa folia i dachy kawiarenek do wymiany

lodowotwar181NOWY TARG. Co prawda nie w niedzielę, jak głosiły wcześniejsze zapowiedzi, ale od poniedziałku mobilne lodowisko na rynku jest czynne i zaprasza łyżwiarzy. I tych wprawnych, i tych, którzy dopiero uczą się sunąć po lodzie.

Zaginiony cudzoziemiec bezpiecznie wrócił do domu. Pomogli funkcjonariusze Straży Granicznej

cudzoz18TARNÓW. Do funkcjonariuszy z Placówki SG w Tarnowie zgłosili się tarnowscy policjanci. Przyprowadzili ze sobą cudzoziemca, który nie posiadał żadnych dokumentów. Mężczyzna w średnim wieku miał kłopoty z pamięcią - nie pamiętał, jak dostał się do Tarnowa oraz w jaki sposób utracił dokumenty. W trakcie pobytu na Placówce SG zaczął uskarżać się na ból w klatce piersiowej.

II Bieg charytatywny w Rabce

 

JAN 4607RABKA – ZDRÓJ. Już po raz kolejny został zorganizowany charytatywny II Biegu Mikołajów. Rozpoczął się w Parku Zdrojowym. Wzięli w nim udział mieszkańcy, a także kuracjusze i zaproszeni goście. Oczywiście nie brakowało najmłodszych dzieci i młodzieży z rabczańskich szkół.

Szlachetna Paczka - otwarcie bazy Rodzin

20181125szlachetna paczkaBaza rodzin XVIII Edycji SZLACHETNEJ PACZKI już OTWARTA! By stać się Darczyńcą wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rejon, a potem rodzinę, dla której przygotuje się mądrą pomoc.

3. Zakopiańska Nagroda Literacka - Pod Tatry – tylko z książką!

lit ZAKOPANE. Już po raz trzeci burmistrz Zakopanego organizuje konkurs na Nagrodę Literacką Zakopanego. - Zachęcamy Autorów, jak również Wydawnictwa, do wytypowania pozycji wydanych w 2018 roku. Gatunek literacki jest dowolny, jedynym kryterium kiwalifikacyjnym jest tematyka tatrzańska i zakopiańska – zachęcają organizatorzy.

Organizatorami są: burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

W pierwszej edycji Nagrodę otrzymał profesor Jacek Kolbuszewski za zbiór esejów „Literatura i Tatry” Wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego. W drugiej z nich zwyciężyły ex æquo dwie książki biograficzne: Mariusza Urbanka „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce" Wydawnictwa Czarne oraz Macieja Pinkwarta „Pleban spod Giewontu" – monografia o pierwszym proboszczu Zakopanego ks. Józefie Stolarczyku Wydawnictwa Wagant.

Zgłoszenia książek do Nagrody powinny zostać złożone za pośrednictwem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane do 31 stycznia 2019 r. Kandydatury do nagrody należy składać na adres: Urząd Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13, 34-500 Zakopane, z dopiskiem: „Nagroda Literacka Zakopanego”. Szczegóły dotyczące zgłoszenia znajdują się w Regulaminie Nagrody Literackiej Zakopanego, który jest dostępny na stronie: https://www.zakopane.pl/zawartosc/artykuly/kultura/nagroda-literacka-zakopanego

 

 

Szkolenie małopolskich Terytorialsów

001W dniu 17 listopada ruszyło kolejne szkolenie podstawowe w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Do Terytorialnej Służby Wojskowej powołanych zostało 89 osób z całego województwa.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama