P3650781NOWY TARG. Dziś o świcie Zakład Zieleni rozpoczął wielkie sprzątanie miasta. Mimo, że podawany był harmonogram tej akcji ze szczegółowym wykazem ulic przewidzianych do oczyszczenia danego dnia, zaparkowane samochody uniemożliwiają pracę ciężkiego, specjalistycznego sprzętu. Jeśli chcemy mieć czysto na ulicach, to bezwzględnie trzeba je usunąć przed czasem wyznaczonym na sprzątanie.

Tak, jak anonsował dyrektor Zakładu Zieleni, Wojciech Wielkiewicz, zamiatarka nie pracuje teraz w nocy – z powodu minusowych temperatur, które powodują zamarzanie dysz. Działa od godz. 6.00 rano do północy, zamiatając ulice wg grafiku, po tej stronie, gdzie nie ma samochodów. Niestety, pozostawione przez aspołecznych właścicieli auta uniemożliwiają użycie sprzętu, tym samym duże wydatki na wiosenną akcję nie przynoszą pożądanego efektu.

usunciekw2

Pierwszy dzień sprzątania – z niemałymi przeszkodami - już minął. Podajemy codziennie aktualizowany grafik na kolejne dwa dni. Szef Zakładu Zieleni bardzo prosi, żeby nikt nie już nie utrudnił realizowania tego harmonogramu. Bo nas wiosenna pogoda i Wielkanoc zastaną w kurzu i żwirze.

Fot. Anna Szopińska