P3690096NOWY TARG. W przedsionku Urzędu Miasta rozpoczęło się dziś rozdawanie maseczek dla mieszkańców. Zainteresowanie nimi było tak duże, że przed południem kolejka sięgała za róg ul. Krzywej. Jutro uruchomiony zostanie drugi punkt dystrybucji tych wymaganych już decyzją ministra środków ochrony – w ratuszu.

Zamówienie na maseczki – jak mówi burmistrz Grzegorz Watycha - to z jednej strony wyjście naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców, a z drugiej - forma pomocy miasta dla różnych miejscowych firm branży tekstylnej w czasie przestoju i trudności ze zbytem.

Maseczki są bawełniane, wielokrotnego użytku, z tkanin medycznych spełniających odpowiednie standardy, zdatne do prania i prasowania w temperaturze 90 stopni. Jedna osoba może otrzymać dwie.

Każdy, kto stał w szybko posuwającej się kolejce pod magistratem, nie miał wątpliwości, że trzeba choć trochę chronić siebie i innych, również w taki najprostszy sposób. I chwalił miasto za taką inicjatywę.

P3690101

Niektórzy brali maseczki również dla domowników, którzy nie mogli wyrwać się z pracy. Nieco zawiedzione były jedynie osoby legitymujące się Kartą Dużej Rodziny, które nie mogły ich pobrać dla wszystkich razem zamieszkujących.

Miasto planuje rozdać kilka tysięcy maseczek. W miarę potrzeby będzie zamawiać kolejne partie.

Jutro, w piątek, maseczki będą do wzięcia w Urzędzie Miasta od godz. 10.00 do 16.00 i w tych samych godzinach w ratuszu.

Seniorzy natomiast mogą liczyć na dostarczenie ich do domu. Żeby donieśli je wolontariusze, trzeba skontaktować się z Urzędem Miasta Nowego Targu pod numerem telefonu: 18 26 11 218 lub pisemnie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w godzinach od 8.00 do 15.00!

W kolejce po maseczki

Fot. Anna Szopińska