dd

Dzień Dziecka to wprost idealna okazja do świetnej zabawy. Z tej okazji Miasto Zakopane przygotowało mnóstwo niezwykłych atrakcji dla najmłodszych.

 Świętowanie w tym roku potrwa cały tydzień, a rozpoczniemy je już 1 czerwca! Zabierzemy dzieci w emocjonującą przygodę, która tym razem odbędzie się w przestrzeni internetu i mediów społecznościowych.

Sztuka, folklor, sport, konkursy, wirtualne zajęcia, oryginalne życzenia składane przez dorosłych oraz rozstrzygnięcie programu „Cool-turalny Człowiek”.

Miasto Zakopane zawsze dbało o przygotowanie z okazji Zakopiańskiego Dnia Dziecka ciekawych i pobudzających wyobraźnię atrakcji dla najmłodszych zakopiańczyków, ich rodziców oraz odwiedzających nasze miasto gości. W tym roku nie może być inaczej! Dlatego chcielibyśmy, czerpiąc z możliwości jakie daje wirtualna przestrzeń, zaproponować najmłodszym coś dla umysłu i coś dla ciała.

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego zaprasza dzieci do aktywności twórczej poprzez dziecięcą edycję „Bazaru Sztuki w domu” Dzięki niej najmłodsi będą mogli zrealizować swoje artystyczne pasje. Na stronie www.galeria.zakopane.pl zamieszczone zostały specjalnie przygotowane z tej okazji karty – tym razem związane z prezentowaną obecnie w przestrzeni galerii wystawą „Święci nie przemijają”. Dla wszystkich dzieci, które gotowe prace odeślą na adres galerii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczą je osobiście do MGS (ul. Krupówki 41) w dniach 3-5 czerwca 2020 r. (w godz. 14:00-16:00), czekają upominki.

1 czerwca na stronie zakopane.pl opublikowana zostanie kolorowanka „Zakopiańskie wzory”, którą każdy chętny będzie mógł wydrukować u siebie w domu. Rysunki, z których stworzono kolorowankę, wykonali w ubiegłym roku Twórcy Ludowi w ramach projektu „Popularyza­cja zakopiańskiego dziedzictwa kulturowego”. Był on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, z Działania 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Tego samego dnia podsumujemy program Cool-turalny Człowiek. Wyłonimy zwycięzców i wręczymy nagrody.

Na oficjalnym Facebooku Miasta Zakopane @ZakopaneOfficial zapraszamy do oglądnięcia krótkich, często zabawnych filmików z życzeniami, w których znane osoby - przedstawiciele różnych branż oraz środowisk z Zakopanego i nie tylko, składać będą życzenia dzieciom z okazji ich święta.

Również 1 czerwca w samo południe na stronie Urzędu Miasta Zakopane zostanie umieszczony link do sportowego quizu, w którym znajdą się różne pytania dotyczące sportu i sportowców w naszym mieście. Quiz będzie miał formę internetowej ankiety, w której odpowiedzi chętni udzielać będą przez internet. Liczyć się będzie poprawność udzielonych odpowiedzi na zadane pytania oraz najlepszy czas. Quiz dostępny będzie przez cały dzień, a odpowiadać będzie można aż do godziny 23.59. Pamiętajcie, liczą się przede wszystkim poprawne odpowiedzi, więc może zdarzyć się tak, że osoba, która odpowie na przykład o godzinie 21.00 wciąż będzie miała szansę na wygraną! Nagradzamy 3 pierwsze miejsca!

Dzięki zakopiańskim klubom sportowym obejrzymy krótkie nagrania video pokazujące jak można ćwiczyć w czasie pandemii. Dzieci i młodzież szczególnie teraz potrzebują powrotu do zajęć fizycznych na świeżym powietrzu, a czasami nie mają pomysłu, jak to zrobić. My Wam pokażemy! Filmiki będą dostępne na stronie www.zakopane.pl.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem na stronie internetowej biblioteki przygotowała „Konkurs krzyżówkowy dla najmłodszych”, który ogłoszony zostanie 1 czerwca. Hasło rozwiązanej krzyżówki należy wysyłać od 1 do 7 czerwca na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do wygrania puzzle, książki i kolorowanki. Krzyżówka oraz regulamin będą dostępne na stronie biblioteki https://biblioteka.zakopane.eu/.

Kolejną atrakcją będą wirtualne warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci pt. „Wyprawa do świata dinozaurów”. Spotkanie online odbędzie się 1 czerwca (poniedziałek) 2020 r. o godzinie 11.00 na stronie internetowej biblioteki https://biblioteka.zakopane.eu/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/bibliotekaZakopane/.

plakat DD2020 program

źródło: UM Zakopane