1SZCZAWNICA. Uzdrowisko kwitnie. Zostały odnowione fontanny znajdujące się na Placu Dietla tuż obok Zakładu Przyrodoleczniczego. Wyglądają one imponująco, szczególnie wieczorem, dzięki grze świateł.

Próbne ich uruchomienie nadzorował osobiście burmistrz Grzegorz Niezgoda. Operacja ta wzbudziła duże zainteresowanie przechodniów, a dzieciom sprawiła wiele radości. Chętnie chłodziły się w ich okolicy biegając wokół. - To już ostatnie poprawki przed zakończeniem robót i oddaniem inwestycji do użytku mieszkańców oraz gości. Nowe obiekty, jak chociażby schody i fontanny, już wzbudzają wiele emocji i przyciągają turystów, mimo, że nie są jeszcze nie skończone. Dobrze, że to już ostatnia prosta, bo wszystko kosztowało mnóstwo pracy, ale się opłaciło -zapewnia burmistrz Grzegorz Niezgoda.2345
Fontanny, tak jak i przebudowa Palcu Dietla i deptaku wzdłuż ulicy Zdrojowej modernizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja placu Dietla oraz promenady spacerowej do pijalni w Szczawnicy wraz z elementami małej architektury uzdrowiskowej i przebudową pijalni wody mineralnej".