morskieokoTATRY. Dziś nad Morskim Okiem było bardzo tłoczno. Mimo że to już druga połowa września, w dodatku dzień powszedni, ze słońca i pięknej pogody korzystało bardzo wielu turystów. Nie przeszkadzał im śnieg.

Już od rana na parkingu Palenica Białczańska ustawiały się samochody. W ciągu kilku godzin parking był niemal pełen. Z pięknej pogody chciało skorzystać wielu turystów, szczególnie, że dzień wcześniej warunki były bardzo złe: temperatura wynosiła zaledwie kilka stopni powyżej zera, padał deszcz, a w górach śnieg. Od rana drogą do Morskiego Oka wędrowali piesi oraz jechały wozy konne pełne ludzi.
Dziś droga do Morskiego Oka w górnej części była pokryta śniegiem, podobnie jak szlak wokół stawu. Bardzo ślisko było na podejściu nad Czarny Staw Gąsienicowy. Mimo to tam również wędrowało sporo turystów. TOPR ogłosił pierwszy, w pięciostopniowej skali, stopień zagrożenia lawinowego. Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, szlaki od wysokości 1200 metrów n.p.m pokryte są cienką warstwą śniegu, nie są przetarte i ich przebieg jest niewidoczny.