rakon wolowiec biegTATRY. 52 zawodników wzięło udział w I Wysokogórskim Biegu na Wołowiec i Rakoń. Uczestnikom dopisała wspaniała pogoda. Organizatorem zawodów był Klub Wysokogórski Zakopane.

Był to pierwszy w tym rejonie Tatr bieg górski – od kilku lat zawody tego typu organizowane są najczęściej w rejonie Kasprowego Wierchu. – Impreza bardzo się udała. W przyszłym roku planujemy zorganizowanie biegu na Starorobociański Wierch - mówi Wojciech Szatkowski, kierownik zawodów.
Start odbył się na Polanie Huciska. - Wszyscy ostro wystartowali i walka rozegrała się głównie na stromym podejściu na przełęcz pomiędzy Rakoniem a Wołowcem – relacjonuje Wojciech Szatkowski. Pierwszy na szczyt Wołowca (2064 m) dotarł Robert Faron z UKS Watra Kamienica osiągając czas 1 godzina 1 minuta 54,6 sekund.
Wśród kobiet najszybsza była Dominika Bolechowska 1 godzina 16 minut 43,5. Wśród amatorów, którzy kończyli bieg na Rakoniu, zwyciężyłFranciszek Łukaszczyk, drugi był Michał Stoch, a trzeci Stanisław Gąsienica. Wśród amatorek pierwsza była Kinga Kuligowska, druga - Dorota Kuźniar, trzecia - Ewa Łukaszczyk.