tatryjesienTATRY. Turystów na tatrzańskich szlakach nie brakuje. Wszystko jednak wskazuje na to, że to ostatnie szanse, by skorzystać z pięknej jesiennej aury w Tatrach.

- Za nami piękny jesienny tydzień, pełen słońca i ciepła w ciągu dnia. Do tego Tatry w pięknych jesiennych kolorach , doskonale widoczne wszystkie szczegóły oświetlonych szczytów. To był czas na nostalgiczne, powolne jesienne wycieczki by jeszcze nacieszyć jesiennymi kolorami oczy, przed zbliżającą się nieuchronnie zimą. Mimo, że zbliża się koniec października korzystając z pięknej pogody po Tatrach wędrowało jeszcze sporo turystów - informuje Adam marasek z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak jednak zaznacza, to już jedne z ostatnich dni, kiedy z Tatrach będzie ładnie. A już na pewno nie będzie ciepło jak do tej pory.

- We czwartek- piątek ma się popsuć pogoda. Niżej ma padać deszcz a w Tatrach śnieg. Zrobi się zimno. Po opadach pogoda ma się poprawić, ale o ciepłych dniach musimy już chyba zapomnieć - zaznacza ratownik.