ZAKOPANE. Od kilku lat na stokach narciarskich można spotkać umundurowanych pDSCN2129 wynikolicjantów. Teraz policjanci testują nowe stroje.

- Policjanci - narciarze dbają o bezpieczeństwo wszystkich miłośników białego szaleństwa oraz o przestrzeganie zasad zawartych w dekalogu bezpiecznego narciarza (FIS) – informuje Krzysztof Waksmundzki w KPP w Zakopanem.

Rzecznik policji dodaje, że policjanci reagują również w przypadkach uprawiania narciarstwa przez osoby, które są nietrzeźwe. - Zwracają oni też uwagę na konieczność używania kasków ochronnych przez dzieci do ukończenia szesnaIMG 20180302 WA0001 wynikIMG 20180302 WA0004 wynikIMG 20180302 WA0005 wynikstego roku życia, działają prewencyjnie w zakresie przestępstw pospolitych, takich jak kradzieże sprzętu narciarskiego. Patrole policjantów na nartach już na dobre IMG 20180302 WA0006 wynikIMG 20180302 WA0017 wynikwpisały się w krajobraz stoków narciarskich w naszym kraju.

Teraz konieczne stało się opracowanie jednolitego, praktycznego i zwiększającego bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania stroju dla policjantów- narciarzy.

- Takie stroje w ostatnich dniach są testowane m.in. na stokach powiatu tatrzańskiego. Z pierwszych relacji użytkowników wynika, że nowe umundurowanie dla policyjnych narciarzy jest dużo bardziej funkcjonalne w porównaniu do mundurów stosowanych w codziennej służbie. Funkcjonariusze mają zapewniony komfort termiczny, są widoczni ze znacznej odległości, co jest bardzo ważne w zakresie ich bezpieczeństwa, ale również oddziaływania prewencyjnego.

Na fotografiach policjanci w testowanych strojach podczas służby na Kasprowym Wierchu.