PODHALE. Wszystko wskazuje na to, że Nosal zostanie ponownie otwarty dla narciarzy. Tak zawiceminister sportu stawiarskipewniał podczas konferencji prasowej w Nowym Targu wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

- Pan prezydent Andrzej Duda i marszałek sejmu Marek Kuchciński są orędownikami otwarcia Nosala dla narciarzy – zapewnił wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski. Dodał, że są wraz z marszałkiem w stałym kontakcie z Szymonem Ziobrowskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego, który chce pomóc w tej sprawie. – Dyrektor chce oddać część Nosala do dyspozycji narciarzom – mówił minister.

Podkreślił jednak, że są pewne kwestie własnościowe terenów pod Nosalem, które należą do pewniej rodziny. – Mam nadzieje, że się to uda załatwić, jeśli TPN jest przyjazny i chce oddać narciarzom swoją część Nosala, to i minister będzie przyjazny. Jeśli się to uda, to będziemy mogli tu szkolić wstępnie alpejczyków – mówił, zwracając uwagę jednak na to, że są to wciąż wstępne rozmowy, trudno więc na razie mówić o konkretach.Wiceminister zapewnił również, że ministerstwo sportu będzie wspierać finansowo ten projekt.