TATRY. Narty w kwietniu na naturalnym śniegu, w wysokogórskich warunkach? Trudno się oprzeć tym bardziej, że od 16 kwietnia skipassy są dostępne w niższych cenach. Jak co roku sezon na Kasprowym Wierchu trwPKL Kasprowy Wierch 1 wynika najdłużej w Polsce!

Nie ma drugiego takiego miejsca w naszym kraju, w którym trasy narciarskie byłyby otwarte tak długo. Warunki są już wiosenne, ale pokrywa śnieżna na trasie Gąsienicowej w niektórych miejscach wciąż sięga prawie 2 m.

- Szusowanie na nartach wiosną to sposób nie tylko na wydłużenie czasu realizacji zimowych pasji, ale także złapanie pierwszej opalenizny – mówi Marian Szewczyk z PKL.
Od 16 kwietnia do odwołania skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w niższych cenach:
• 99 zł normalny
• 79 zł ulgowy
Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.) umożliwia jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Miłośnicy narciarstwa do dyspozycji mają dwie trasy - Goryczkową i Gąsienicową, które obsługiwane są przez koleje krzesełkowe. Trasy są szerokie, dzięki czemu jazda na nich jest bezpieczna i bardzo przyjemna. Dodatkowym atutem są również niepowtarzalne tatrzańskie krajobrazy.
Kasprowy Wierch jest najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem narciarskim z południa Polski. Znajomość tego miejsca deklaruje ponad 86 proc. pasjonatów sportów zimowych. Tej zimy sezon narciarski na Kasprowym Wierchu rozpoczął się wyjątkowo wcześnie – już na początku grudnia i może potrwać do maja - aż 6 miesięcy!
Na Kasprowym Wierchu i w pozostałych ośrodkach grupy Polskie Koleje Linowe można korzystać z jednej karty – PKLpass. Można ją zamówić na stronie https://www.sklep.pkl.pl/ oraz zakupić w kasach i biletomatach. Dodatkowo po zarejestrowaniu PKLpass w sklepie online, otrzymuje się 10 proc. zniżki na zakup każdego następnego skipassu.