Rusinowa polanaGÓRY. Tatrzański Park Narodowy 1 grudnia zamknął 3 odcinki szlaków. TOPR ogłosił pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

1 grudnia, podobnie jak w poprzednich latach, Tatrzański Park Narodowy zamknął 3 odcinki szlaków: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz, Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka, Dolina Pięciu Stawów - Świstówka Roztocka - Morskie Oko. Zostaną otwarte 1 czerwca. Przypomnijmy, że od 1 listopada nieczynne są szlaki powyżej schronisk w Tatrach Słowackich.

W Tatrach panują bardzo niekorzystne warunki turystyczne. TOPR ogłosił pierwszy, w pięciostopniowej skali, stopień zagrożenia lawinowego. - Szlaki są zasypane a śnieg przepadający. To nie są dobre warunki do uprawiania wysokogórskiej turystyki. Radzimy tatrzańskie wycieczki ograniczyć tylko do schronisk – czytamy w komunikacie ogłoszonym przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Jak informuje ratownik TOPR Adam Marasek (www.topr.pl), na najbliższy tydzień przewidywane są w Tatrach ujemne temperatury, niewielkie opady śniegu, chwilowe przejaśnienia i wiejące z dość dużą prędkością i z różnych kierunków wiatry.