BezpiecznystokSPYTKOWICE. Już jutro na stacji narciarskiej kompleksu „Beskid" o godzinie 12 rozpocznie się akcja Bezpieczny Stok. Jest to jedna z imprez z cyklu „Wesołe ferie z Kompleksem „Beskid".

A, że przybyć tam warto nie ma wątpliwości. Organizatorzy zachęcają, że będzie dobra zabawa, komfort i bezpieczeństwo. - Ratownicy sprawdzają prawidłowy dobór kasków - zgłoś się do naszego namiotu – apelują. – Będą z nami ratowniczki GOPR i ratownicy TOPR!  W programie będą natomiast: pokazy ratownictwa zimowego, nauka pierwszej pomocy z ratownikami, nauka zasad i bezpiecznych zachowań na stoku z instruktorami, a także testy i konkursy z nagrodami. Będzie można wygrać kaski narciarskie oraz otrzymać komiks „Bezpieczny stok". Instruktorzy będą uczyć się dekalogu narciarza. - Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy szczególnie dbają o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników stoku – podkreślają organizatorzy.beskid bezpicznystok
W czasie imprezy będzie udzielanych wiele praktycznych porad, takich jak: rozruszać mięśnie przed zjazdem, jakie powinno być poprawne i zgodne z dobrymi manierami zachowanie narciarza na stoku. Nie zabraknie informacji o przygotowaniu do sezonu zimowego, zabaw na śniegu, symulacji zjazdu z poszkodowanym, pokazu zastosowania sprzętu lawinowego, quizu z nagrodami, porad ratowników i policjantów oraz wiele innych atrakcji.
- Załóż kask i bądź z nami! Głowę masz tylko jedną! Pamiętaj o tym zimą, na stoku!
Akcja BEZPIECZNY STOK organizowana jest przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, TOPR, GOPR i Policję. Ma ona na celu kształtowanie świadomości prawidłowych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych oraz nawyków prozdrowotnych.