1SPYTKOWICE. Kilkadziesiąt dzieciaków z szkół ze Spytkowic oraz okolicznych gmin wzięło udział w imprezie na stacji narciarskiej „Beskid" odbywającej się w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Stok". Towarzyszyli im oczywiście dorośli opiekunowie, którzy bawili się równie dobrze, jak ich podopieczni.

Ta ogólnopolska akcja ma za zadanie – jak podkreślają organizatorzy - kształtowanie świadomości prawidłowych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych (w szczególności na stokach narciarskich i w górach) oraz nawyków prozdrowotnych wśród społeczeństwa, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez praktyczne akcje na stokach narciarskich w całej Polsce (również poza terenami górskimi).
Akcja "Bezpieczny Stok" w Spytkowicach była jedną z zaplanowanych imprez z cyklu "Wesołe ferie z Kompleksem „B234567eskid", a przygotowanych przez właścicieli stoku czyli Państwa Majchrowiczów. - Stok musi być bezpieczny, a wszystko odpowiednio przygotowane, co zapewnia komfort aktywnego wypoczynku. Stacja narciarska musi spełniać wszystkie standardy. Tak właśnie jest u na w Spytkowicach – podkreśla Stanisław Majchrowicz, właściciel kompleksu „Beskid".

Organizatorami tej kampanii społecznej są: PSNiT przy współpracy m.in. z MSiT , MEN, MSW (GOPR ,TOPR, POLICJA).

Zdjęcia. Marcin Brzózka