Podhale Region

Wtorek, 19 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Monika Żur- duma Podhala i "Podhalanki"

Reklama

Sport

Monika Żur- duma Podhala i "Podhalanki"

111aamonikazur111

KOLARSTWO.  Monika Żur jest tegoroczną absolwentką kierunku inżynieria środowiska na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu i odnoszącą spektakularne sukcesy kolarką.

Jej przygoda z kolarstwem zaczęła się w 2007 roku, pod wpływem przypadku, kiedy to dla sprawdzenia własnych możliwości, nasza bohaterka postanowiła wziąć udział w lokalnym wyścigu kolarskim. Tam zauważył ją przyszły trener,i po krótkich negocjacjach Monika zgodziła się przyłączyć do drużyny KS Luboń Skomielna Biała, gdzierozpoczęła regularne treningi. Potem było już tylko lepiej. Ciężka praca przełożyła się na imponujące wyniki. Do największych osiągnięć kolarki należą: brązowy medal na mistrzostwach Europy XCO do lat 23 w 2015 roku, zwycięstwo w Internacional XCO de Marrazes, zdobycie mistrzostwa Polski w eliminatorze XCE oraz dwukrotne najwyższe miejsce na podium w Pucharze Polski. Obecnie reprezentuje barwy francuskiego klubu BH Sr Suntour KMC.

Równoczesne prowadzenie międzynarodowej kariery i studiowanie nie byłoby możliwe bez pomocy uczelni. Władze PPWSZ przyznały kolarce indywidualną organizację studiów, co oznacza, że może startować w zawodach bez konsekwencji utraty obowiązkowych zajęć, ponieważ są one zmniejszone bądź nadrabiane w innym, dogodniejszym terminie. Monika przyznaje, że jest to dla niej duże ułatwienie. Oprócz tego, uczelnia wyróżniła studentkę stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe.

Pomimo tak licznych oraz znaczących sukcesów, Monika pozostaje skromną dziewczyną, która pragnie realizować się zarówno w sporcie, jak i w nauce- po ukończeniu pierwszego stopnia inżynierii środowiska zamierza kontynuować studia na tym kierunku. Za swoją największą motywację uważa chęć rywalizacji, wsparcie rodziny, przyjaciół oraz to, że aby zdobywać sukcesy, musi nieustannie pracować. Bardzo mocno podkreśla zresztą znacząc rolę ciągłego samodoskonalenia się. Na pytanie, jaka jest recepta na sukces odpowiada: - Praca, praca i jeszcze raz praca

Kariera sportowca to codzienne treningi i mnóstwo wyrzeczeń. Każdy dzień wypełniony jest ciężką pracą. Nasza bohaterka dąży jednak wytrwaledo jasno postawionego celu. Zapytałam Monikę, jak widzi siebie za 10 lat: - Na pewno chcę zbierać doświadczenie w sporcie i w moim przyszłym zawodzie. Widzę też spełnione wszystkie moje plany."

W tym miejscu pozostaje życzyć mojej rozmówczyni wytrwałości w dążeniu do celów oraz dalszych sportowych oraz naukowych sukcesów!

inf. materiał prasowy 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama