Podhale Region

Piątek, 19 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Sty 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu. Dziś ostatni dzień zapisów!

Reklama

Sport

Puchar Zakopanego na Kasprowym Wierchu. Dziś ostatni dzień zapisów!

111pucharzakopanegoo111

NARCIARSTWO. Już w tę sobotę – 18 lutego odbędzie się Puchar Zakopanego na jedynych w Polsce terenach narciarskich o charakterze alpejskim. Udział może wziąć każdy, ale trzeba się spieszyć –dzisiaj ostatni dzień zapisów!

By wziąć udział w tegorocznym Pucharze Zakopanego na Kasprowym Wierchu należy zapisać się na stronie www.zakopane.pl. Doświadczeni i aktywni narciarze, osoby stęsknione za sportową rywalizacją, a także amatorzy – przekrój zawodników co roku jest szeroki. Na wszystkich czekają medale, dyplomy i inne nagrody, w tym samochód.

Wydarzenie rozpocznie się 18 lutego o godz. 7.00 otwarciem biura zawodów przy dolnej stacji PKL w Kuźnicach, a zakończy około godz. 14.30 wręczeniem nagród. W losowaniu wezmą udział wszyscy zawodnicy, niezależnie od zajętego miejsca.

-Puchar Zakopanego został zainspirowany Pucharem Świata w Konkurencjach Alpejskich. Spośród trzech lokalizacji rodzimych zawodów, towłaśnie na Kasprowym Wierchu uczestnicy poczują się jak w Alpach – trasy są zróżnicowane, pokryte naturalnym śniegiem i odpowiednio przygotowane, zgodnie z wytycznymi Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest to miejsce, które odegrało bardzo ważną rolę w historii polskich sportów zimowych – zawody narciarskie odbywały się tutaj już w latach 30. ubiegłego wieku– mówi Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Cykl zawodów w slalomie gigancie, składających się na Puchar Zakopanego, oprócz „świętej góry narciarzy“ obejmuje jeszcze dwie lokalizacje – Polanę Szymoszkową i Harendę. Pierwsze etapy rywalizacji odbyły się już 14 i 15 stycznia na Polanie Szymoszkowej, a finał będzie miał miejsce 25 lutego na stromych stokach Harendy. Tego dnia poznamy zwycięzców, przyznane zostaną puchary i nagrody, w tym samochód – nagroda specjalna. By ją wygrać trzeba wystartować we wszystkich 4 zawodach tej edycji Pucharu, zwyciężyć w swojej grupie wiekowej lub uzyskać jedną z 5 „dzikich kart“ oraz wziąć udział w dodatkowym slalomie.

Organizatorem wydarzenia jest Zakopiańskie Centrum Kultury oraz stacje narciarskiePKL Kasprowy Wierch, Polana Szymoszkowa i Harenda.

Trasy na Kasprowym Wierchu - Gąsienicowa i Goryczkowa to położone najwyżej w Polsce tereny narciarskie. Gąsienicowa ma 1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień, a Goryczkowa ponad 2 km długości i aż 600 m różnicy wzniesień. Obie obsługiwane są przez wyciągi krzesełkowe. Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.) umożliwia natomiast jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa.

Trasy Goryczkowa i Gąsienicowa są obecnie bardzo często wybierane przez zawodowych narciarzy jako miejsce treningów, swoje umiejętności ćwiczą tu m.in. Andrzej Bargiel, Jędrzej Dobrowolski, Andrzej Osuchowski czy Jerzy Płonka. Jeszcze w tym roku - 18 marca, na „świętej górze narciarzy“ Dariusz Duda spróbuje pobić rekord prędkości w jeździe na nartach. Najlepszy wynik należy obecnie do Jacka Niklińskiego i wynosi ponad 180 km/h.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest największym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama