Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny O długość paznokcia

Reklama

Sport

O długość paznokcia

11aaolkrolwinte111


SNOWBOARD. Kolejny udany start w Pucharze Świata zapisała na swoim koncie Aleksandra Król. Tym razemw  niemieckim Winterbergu, Król zajęła 11 miejsce.

Polka po  dwóch przejazdach kwalifikacyjnych na czas, awansowała na 10 pozycji do finału, w którym w formule wyścigu równoległego startuje 16 najlepszych zawodniczek. W 1/8 finału Nasza reprezentantka nie zdołała pokonać zawodniczki z Holandii Michelle Deker, przegrywając z Nią o zaledwie o 0.01 setnej sekundy. W wielkim finale Sabine Schoeffman z Austrii pokonała Ester Ledecka z Czech. Trzecia była Julia Dujmovits z Austrii. Wśród mężczyzn tryumfował Stefan Baumeister z Niemiec przed Aaronem Marchem z Włoch i Alexandrem Payerem z Austrii. Pozostali reprezentanci Polski odpadli w kwalifikacjach zajmując miejsca: 24 Weronika Biela, 30 Karolina Sztokfisz i 35 Oskar Kwiatkowski.

- W sumie to jestem nie za bardzo zadowolona z dzisiejszego startu. Ósemka była na wyciągnięcie ręki a w zasadzie paznokcia. Przegrałam zaledwie o 0.01 setnej sekundy. Decydowały milimetry - przyznała Król -  Trasa była dobra, lecz bardzo wymagająca, gdyż lał rzęsisty deszcz – było ślisko. Nawet najmniejszy błąd, groził upadkiem. Jednak pojechałam na niej całkiem nieźle, zajmując 5 miejsce po pierwszym przejeździe eliminacyjnym. Drugi przejazd kwalifikacyjny był nieco słabszy co sprawiło, iż do finałów awansowałam na 10 pozycji. Z drugiej jednak strony patrząc na pozytywy w tym sezonie to muszę stwierdzić że w Slalomie Równoległym miałam dobre wyniki. Wchodziłam praktycznie za każdym razem do czołowej 16 Pucharu Świata w tej konkurencji, co niej jest rzeczą łatwą. Stałam się także zawodniczką, która jest losowaną do kwalifikacji w top 16. Uważam że wywalczone 4 i 11 miejsce w zawodach Pucharu Świata oraz 8 miejsce w Mistrzostwach Świata – trzy dni temu – to duży sukces sportu alpejskiego w Polsce, tym bardziej że w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęłam ostatecznie 11 miejsce. Myślę że stać mnie nawet na więcej w następnym sezonie. Przede mną wciąż snowboardowa przygoda, lecz także ciężka treningowa droga. Jestem dobrej myśli, małymi kroczkami do przodu. Jutro jeszcze przede mną nowa konkurencja - zawody drużynowe - w których wystąpię razem z Oskarem Kwiatkowskim. Powinno być ciekawie - dodała Król. 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama