Podhale Region

Czwartek, 27 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Pokonali deszcz, pokonali błoto, dotarli na szczyt

Reklama

Sport

Pokonali deszcz, pokonali błoto, dotarli na szczyt

11aazamana111

KOLARSTWO GÓRSKIE. W Łopusznej i Waksmundzie odbyły się kolarskie zawody Gorce MTB Challenge, zaliczane do Otwartych Mistrzostw Małopolski.

Ich organizatorem byli świetny przed laty kolarz szosowy, reprezentant Polski, mistrz kraju z 1999 roku i zwycięzca Tour De Pologne z 2003 roku Cezary Zamana oraz Gmina Nowy Targ.

Pierwszy dzień to indywidualna jazda na czas. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 12 kilometrów z Waksmunda na szczyt Turbacza (1 310 m n.p.m). Suma przewyższeń wynosiła 700 metrów. Dodatkowym utrudnieniem był fatalne warunki atmosferyczne jakie towarzyszyły uczestnikom na trasie. Obficie padający deszcz zmusiły nawet organizatorów o opóźnienie o godzinę startu pierwszego zawodnika. Na szczeście nikomu nic się nie stało i wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Najlepszy okazał się Marcin Gołuszka z Krakowa, który pokonał dystans w czasie 50 minut i 1 sekundy. Z reprezentantów Podhala najlepszy okazał się mieszkaniec Łopusznej Paweł Galik, który zajął siódme miejsce ze stratą nieco ponad 4 minuty do zwycięzcy.

Dzień później odbył się już klasyczny maraton MTB. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania trasę z Łopusznej na Turbacz i z powrotem. Trasa była podzielona na dwa dystanse zaliczane do OOM. Pro to 68 kilometrów rowerowego szaleństwa z sumą przewyższeń ponad 2 000 metrów, a dystans 1/2 Pro liczył 47 kilometrów. Dla mniej zaawansowanych kolarzy organziatorzy przygotowali trasę FIT (25 km) i Hobby (8 km).

I tym razem aura nie była łaskawa dla zawodników. Kilka minut po starcie do peletonu kolarzy dołączył deszcz, który towarzyszył im już do samego końca.

Ostatecznie w kategorii PRO zwyciężył mieszkaniec Łopusznej Albert Głowa z drużyny Kellys Team, który pokonał dystans w czasie 3 godzin, 41 minut i 39 sekund.

-Z wiadomych przyczyn nie mogło mnie zabraknąć na starcie. Można powiedzieć że był to taki fajny trening po Gorczańskich szlakach , na który normalnie bym się w tych warunkach nie zdecydował, a że był to wyścig to nie było wyjścia i trzeba było jechać. A warunki to jakiś koszmar... deszcz, zimno, błoto, jednym słowy masakra, ale dałem radę i z tego się cieszę – mówił po swoim zwycięstwie Głowa.

Drugie miejsce przypadło zwycięzcy "czasówki" krakowianinowi Gołuszce, który do pierwszego miejsca stracił niespełna 10 minut. Trzeci był Piotr Car z Białegostoku.

2 godziny, 28 minut i 3 sekundy to czas zwycięzcy na dystansie 1/2 PRO. Został nim mieszkaniec Zemrzyc a jeżdżący w teamie UKS Zwojak Mateusz Maciążka. Drugi na metę dotarł Mateusz Wielgos z Gliwic (czas: 2:33:09), a trzeci był Adrian Boruta z Żor (czas: 2:38:24). W kategorii Fit kolejność na podium była następująca: Bartłomiej Iskrzycki (Nowy Targ), Paweł Galik (Łopuszna) oraz Bartłomiej Pilsyk (Bielsko Biała). Z kolei w Hobby zwyciężył Mateusz Szyszko z Otwocka, przed Brajanem Świdrem z Rabki oraz Filipem Szyszko także z Otwocka.

fot. Organizatorzy/Katarzyna Zamana 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama