Podhale Region

Czwartek, 27 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Zderzenie ze ścianą

Reklama

Sport

Zderzenie ze ścianą

111aagorcypotok111

BIEGI. W jedenej z holenderskich miejscowości niedaleko Amsterdamu odbyły się drugie w historii Mistrzostwa Europy w biegach z przeszkodami. W gronie 70 reprezentantów Polski, było sześciu przedstawicieli Podhala, którzy zakwalifikowali się na Mistrzostwa dzięki świetnym wynikom osiąganym na krajowym podwórku i wysokim miejscom w rankingach OCR Polska.

Po szyldem Gorącego Potoku z Szaflar – który w pełni sfinansował reprezentantom Podhala wyjazd i pobyt w Holandii - biegli Robert Krzystyniak, Kamil Gałdyn, Dawid Hajnos, Michał Majewski, Andrzej Galica i Bartosz Świętek. Łącznie w Mistrzostwach wystartowało około 2 tysięcy zawodników i zawodniczek z kilkunastu państw Europy. 

Mistrzostwa trwały 3 dni. Pierwsze dwa to biegi indywidualne z podziałem na kategorie wiekowe. Trzeci dzień to już rywalizacja drużynowa.

Skala trudności znacznie przerosła oczekiwania naszych reprezentantów.

- Zderzyliśmy się można powiedzieć ze ścianą. Czegoś takiego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Nie da się porównać tego z tym z czym spotykamy się na tego typu zawodach w Polsce. Obrazowo rzecz ujmując, to tak jakby piłkarzowi z A klasy, nagle przyszło zagrać w meczu Ligi Mistrzów. Ponad połowa zawodników albo zeszła z trasy, albo ze względu na minięcie przeszkody straciła tzw. opaskę i nie była brana pod uwagę w klasyfikacji generalnej – przyznaje nowotarżanin Robert Krzystyniak, który w drużynie Gorącego Potoku pełni rolę kapitana i aktualnie jest numerem jeden w Polsce, jeżeli chodzi o kategorie wiekową +40.

Na 15 kilometrowej trasie na uczestników czekało 50 przeszkód, a z każdą kolejną rósł poziom trudności.

Przez pierwszych 12 kilometrów byłem w ścisłej czołówce. Razem z Włochem przewodziliśmy stawce. Niestety nad jednej z ostatnich przeszkód spędziłem 1,5 godziny. Zdecydowana większość przeszkód wymagała olbrzymiej pracy rąk. Dłonie mieliśmy bardzo mocno poharatane i poranione. Miejscami skóra był zdarta aż do krwi. Ale mimo wszystko warto było – mówi Krzystyniak, który ostatecznie w swojej kategorii wiekowej zajął 20 miejsce, z czasem 3 godzin i 30 minut.

GALERIA Z MISTRZOSTW AUTORSTWA PATRYKA KOWALSKIEGO

Świetnie na dystansie sprinterskim – 4 km – spisał się Galica, który kategorii wiekowej 13-17 lat finiszował na 4 miejscu. Co warte podkreślenia każdy z reprezentantów Podhala ukończył bieg, zaliczając wszystkie przeszkody.

W rywalizacji drużynowej Gorący Potok wystawił dwie drużyny. Pierwsza w składzie: Krzystyniak, Hajnos, Świętek ukończyła bieg na miejscu 19, ale biorąc pod uwagę tylko polskie zespoły, zajęła miejsce drugie. 28 miejsce to z kolei wynik drużyny w składzie: Galica, Majewski, Gałdyn.

Udział w Mistrzostwach Europy wcale nie zniechęcił zawodników z Podhala do startu w międzynarodowych zawodach. Wręcz przeciwnie. – Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Teraz już wiemy czego się spodziewać. W głowach mamy październikowe Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Kanadzie. Pytanie tyko czy uda się zebrać fundusze na wyjazd. Będziemy szukać sponsorów. W wyjeździe do Holandii pomogli nam właściciele Gorącego Potoku za co serdecznie w swoim imieniu i pozostałych kolegów z drużyny bardzo dziękuję – przyznał Krzystyniak.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama