Podhale Region

Środa, 17 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 16 Sty 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny X regaty Bosmana Stacha - z zamówioną pogodą i sportową rywalizacją

Reklama

Sport

X regaty Bosmana Stacha - z zamówioną pogodą i sportową rywalizacją

regstach17

JEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Dekada Regat o Puchar Bosmana Stacha zapisała się kilkoma „strzałami w dziesiątkę”. Najważniejsza były: pogoda - bardzo słoneczna - i idealny wiatr (stały, zachodni, bez groźniejszych szkwałów, trójka w skali Beauforta). Dzień wcześniej Organizator, bosman Stanisław Janowiak z Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego, z pełnym przekonaniem w głosie zapowiadał: pogoda będzie. I słowa dotrzymał.

Wystartowało 16 jachtów. Trasa wytyczona bojami prowadziła od przystani PTŻ Kluszkowce do boi nawietrznej w kierunku zachodnim. Po jej opłynięciu żeglarze płynęli z wiatrem do boi umieszczonej na wschód od linii startu i z powrotem. Do pokonania były dwa pełne okrążenia.

Od początku uplasowała się czołówka, gdyż w tych warunkach pogodowych decydowała jakość sprzętu (właściwości aero i hydrodynamiczne jachtu). Bo o ile sternik nie popełni jakiejś większej gafy, to „ ... łódka do przodu musi przeć”.

Co nie znaczyło, że pozostali yachtmani odpuścili. Wręcz przeciwnie, pogodzeni z losem walczyli o jak najlepsze miejsce w swojej grupie. Kibicom obserwującym z brzegu zmagania swoich faworytów, umilała czas muzyka szantowa. Niektórzy z niepokojem patrzyli na zbliżające się od zachodu ciemniejące z każdą chwilą chmury, ale obyło się bez deszczu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały ekipa ratowników medycznych oraz policja wodna, jednak obyło się bez wypadku i nie była potrzebna interwencja.

Trzy pierwsze załogi w każdej grupie otrzymały puchary, sternicy medale, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy.

Po sportowych zmaganiach na wodzie - tradycyjnie bez żadnych protestów - na żeglarzy czekały tym razem kapusta z żeberkiem i gulasz. Atmosfera na przystani była wielce sympatyczna.

Wyniki w poszczególnych grupach:

Klasa A - jachty regatowe

s/y Bibi sternik A. Nosal
s/y Toyota sternik P. Gawor

Klasa B - jachty kabinowe do 6 m

s/y Wariat sternik Z. Nesterski
s/y Orion sternik P. Suprewicz

Klasa C – jachty kabinowe powyżej 6 m

s/y Altair sternik J. Osmoła
s/y Doris sternik B. Fijał
s/y Zołza sternik A .Janowiak

Klasa D – jachty otwartopokładowe

s/yAs 2 sternik T. Nowak
s/y Old Boy sternik A. Błachowski
s/y Tom i Jerry sternik J. Natkiel

X Regaty Bosmana Stacha

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama