Podhale Region

Niedziela, 25 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 24 Mar 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Nie ma mocnych na Jana Wydrę

Reklama

Sport

Nie ma mocnych na Jana Wydrę

111aawydragorce111

BIEGI. Za nami 13 edycja Maratonu Gorce. Jak co roku - tradycyjnie w pierwszą sobotę września z Krościenka nad Dunajcem wystartowali zawodnicy chcący się zmierzyć z trasą wiodącą przez Lubań, Przełęcz Knurowską Turbacz do Nowego Targu.

Na dystansie zbliżonym do maratońskiego mieli do pokonania 1820 metrów pod górę co dla wielu było nie lada wyzwaniem. Pogoda dopisała biegaczom - choć zapewne inaczej ją będą wspominać zwykli turyści, czy kibice na trasie. Temperatura oscylująca w okolicach 10 stopni, duża wilgotność, chmury w których spowite były gorczańskie szczyty. Trasę maratonu w czasie 3 godzin 13minut najszybciej pokonał etatowy zwycięzca tych zawodów Jan Wydra z Mszany Dolnej, który mimo pomyłki na ostatnim odcinku trasy osiągnął 25 minutową przewagę nad Dawidem Gurosiem z Nowego Targu. Na trzecim miejscu uplasował się Marcin Zdąbłarz z Chrzanowa. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Nowak z Krakowa. Na drugim miejscu zawody ukończyła Marta Korczyńska- Żdąbłarz. Trzecia kobieta w stawce Dominika Pajączek niestety nie zmieściła się limicie. Oprócz maratonu organizatorzy przygotowali też trasę półmaratonu, który po niesamowitej walce wygrał 17letni Błażej Knutelski z Grywałdu.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na w iście piknikowej i kameralnej atmosferze na szczycie Długiej Polany. Mimo niewielkiej frekwencji wspierające te lokalne zawody miasto Nowy Targ obiecało kolejną edycję.  A więc, do zobaczenia za rok !

mat. prasowy 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Wielkanoc 201 - Starostwo powiatowe

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama