Podhale Region

Poniedziałek, 16 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Mikołajkowa wizyta Mistrzów z Niemiec na koniec roku.

Reklama

Sport

Mikołajkowa wizyta Mistrzów z Niemiec na koniec roku.

111aaasasmkq111

SPORTY WALKI. Z kolejną już 3-cią wizytą na Podhale przyjechali do nas prosto z Niemiec Hanshi Giuseppe Gramegna i Sensei Dominique zu Klampen .


Zostali oni zaproszeni przez przedstawicieli SKKF Akyama Sensei Aleksandra Kozieła i Sebastiana Westrycha, którzy zorganizowali w niedzielę 17 grudnia całodniowy straż sztuk walki. Wejście na staż było darmowym prezentem mikołajkowym, więc każdy mógł zapoznać się z tajnikami Kishin Juku, Ju Jutsu, Karate, Shaolin Kempo i technikami samoobrony przy pomocy Kubotan-u.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Nowy Targ Pan Jan Smarduch. Na sali Szkoły Podstawowej w Ostrowsku zebrała się około 100 osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych. Treningi prowadzili zaproszeni goście Sensei Dominique prezentowała techniki Shaolin Kempo, natomiast Hanshi Giuseppe prowadził blok Ju Jutsu oraz Kubotan-u. Kubotan to czternastocentymetrowej długości walec wykonany z drewna, metalu czy twardego plastiku, noszony zazwyczaj jako breloczek przy kluczach. Kubotan stosowany jest zarówno do zadawania ciosów, jak również uciskania odpowiednich punktów lub sfer na ciele przeciwnika.

Zajęcia prowadzili też mistrzowie z naszego regionu Sensei Aleksander wraz z grupą uczniów przygotowywali techniki do zbliżających się egzaminów w Ju Jutsu, a Sensei Sebastian po przeprowadzeniu rozgrzewki nauczał bardzo skutecznych technik Karate z elementami samoobrony.

Nie brakowało też innych atrakcji jedną z nich było strzelanie z łuku, a także z karabinków ASG, co cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych uczestników stażu.
Wszyscy trenujący otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz z rąk przybyłych gości mikołajkowe słodkości.

Nasi goście po zakończonym stażu zostali w Polsce by w poniedziałek udać się do Zakopanego, kolejne dni poświęcili na wycieczkę do Krakowa. W przyszłym roku mają oni bardzo napięty plan związany z seminariami i stażami gdyż podróżują po całym świecie by uczyć sztuk walki, ale obiecali, że za 2 lata znowu nas odwiedzą. Trzymamy ich za słowo i już dzisiaj czekamy na ich kolejną wizytę.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama