Podhale Region

Poniedziałek, 16 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Sport Sport Indywidualny Podołali wyzwaniu

Reklama

Sport

Podołali wyzwaniu

111aaampobidowa1111

NARCIARSTWO BIEGOWE. Obidowa, po raz pierwszy w historii, przez trzy dni była gospodarzem oficjalnych Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w biegach narciarskich. Udział wzięło w nich 36 zawodników i zawodniczek.

Początkowo, zgodnie z kalendarzem imprez, mistrzostwa miały odbyć się w Wiśle. Tam jednak warunki atmosferyczne nie pozwoliły na ich organizację więc gorączkowo zaczęto poszukiwać nowego miejsca. Padło na Obidową.

- To było nie lada wyzwanie. Mieliśmy praktycznie trzy dni aby wszystko ogarnąć. Nie było łatwo ale dzięki pomocy wielu wolontariuszy m.in. strażaków z OSP Obidowa i przychylności wójta gminy Nowy Targ, zdążyliśmy ze wszystkim – podkreśla szefowa organizatora firmy Zomo Promo, a także członek zarządu KS Obidowiec Obidowa, Zofia Faron. 

W Obidowej stawili się wszyscy najlepsi niepełnosprawni biegacze narciarscy, których zmaganiom przyglądał się m.in. trener reprezentacji Polski Jan Ziemianin. Nie brakowało również debiutantów.

Startowano w kilku kategoriach z podziałem na formę niepełnosprawności. Obyło się bez niespodzianek. Rywalizację zdominowali zawodnicy KS Obidowca, którzy łącznie zdobyli aż 12 medali! Po dwa złote medale zdobyli Iweta Faron, Witold Skupień oraz Łukasz Kubica. Dwa srebrne medal przypadły w udziale Jolancie Ligas oraz Krystianowi Parniewiczowi, a dwa brązowe „krążki” wywalczyła Karolina Matuszek. Ponadto stawkę medalistów uzupełnili Kamil Rosiek (START Nowy Sącz), który sięgnął po dwa tytuły Mistrza Polski, podobnie jak Sylwia Drozdowska (SMOK Orneta).

GALERIA Z MISTRZOSTW

Komentarze  

ikaesiak
0 #1 Brawoikaesiak 2017-12-28 18:09
:D Naprawdę udana impreza i wspaniała rywalizacja. Szkoda że wymieniając medalistów zapomniano wspomnieć jedynie o srebrnym i brązowym medaliście Bartoszu Bierowcu (IKS Cieszyn). To tak dla informacyjnego porządku. Pozdrawiamy
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama